PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana grafiki w Virtuemart



martit
24-09-2007, 11:29
Witam. :) Mam takie małe pytanie czy jest możliwość zmiany wygladu sklepu? Chodzi mi o grafike? Czy np. sa do tego komponentu jakieś templatki czy poprostu trzeba to jakoś w kodach zmienić? Szukam i szukam i nie moge nic znaleść na ten temat...:confused: Czy ktoś może mi pomóc?
Z góry wielkie dzieki :D

ainow
24-09-2007, 12:48
Wszystko zależy od tego, co dokładnie chcesz zmienić:

1. Ogólny wygląd strony - templatka, której używasz w Joomla!.
2. Karta produktu - określony w konfiguracji sklepu plik flypage.php.
3. Strona kategorii (lista produktów) - określony w konfiguracji sklepu plik browse.php.

martit
24-09-2007, 13:04
hmm chodzi mi o to żeby zmienić np wygląd koszyków, czy też przycisku dotyczącego zamówienia

ainow
24-09-2007, 13:27
Przycisk "Do koszyka" zmieniasz w konfiguracji VM - jeśli nie odpowiadają Tobie propozycje, jakie tam się znajdują, to wrzuć własny plik (nazwa powinna zaczynać się od "add-to-cart_") do katalogu /components/com_virtuemart/shop_image/ i pojawi się on na liście.

Templaty koszyka znajdziesz w katalogu: /administrator/components/com_virtuemart/html/templates/basket

martit
24-09-2007, 13:43
Wielkie podziękowania . Bardzo mi pomogłeś

martit
24-09-2007, 13:46
Tylko mam jeszcze jedno pytanie jak juz jestesmy w tym temacie. Jest jeszcze cos takiego jak pasek postępu zamawiania(pojawiaja sie przy zamawianiu takie koszyki na gorze strony) jak to zmienic?

ainow
24-09-2007, 15:30
W tym samym katalogu, w którym znajdują się przyciski "Do koszyka" szukaj plików, których nazwa zaczyna się od "checkout". Jest tam co najmniej jeden dodatkowy wzór - możesz też zrobić własny i podmienić. :)

martit
24-09-2007, 15:49
dzieki teraz juz wiem wszystko :D wrazie jeszcze jakis watpliwosci bede pytac :p

martit
26-09-2007, 11:10
niestety jeszcze chyba nie wiem wszystkiego :( nie wiem jak podmienic menu chodzi mi oczywiscie o grafike. na stronce mam rozwijane kategorie i przy nich sa umieszczone foldery... chcialabym zeby byly poprostu zwykle przyciski. jak to zmienic?

ainow
26-09-2007, 11:46
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem... :)

Jeśli chcesz zmienić wygląd menu VM, to zajrzyj do mod_virtuemart, tam znajdziesz opcje dotyczące jego wyświetlania.
Osobiście polecam jednak korzystanie z dodatku Menu Manager Addon (http://virtuemart.net/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=107&Itemid=66); umożliwia on dodawanie pozycji menu VM poprzez menagera menu Joomla! a to z kolei pozwala na korzystanie z wielu, również darmowych, "skórek" menu.

Matti86
25-06-2009, 20:26
Witam może tutaj mi ktoś pomoże :) mam pytanie jak zmienić grafikę na stronie na własną w joomla?