PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modyfikacją menu Joomla 1.08



q3d
13-03-2006, 15:10
Po wybraniu Menu/mainmenu pojawia się lista nastepujacych komunikatów:


Notice: Undefined variable: name in /home/services/apache/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 762

Notice: Undefined variable: descrip in /home/services/apache/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 763

Notice: Undefined variable: group in /home/services/apache/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 764
Co gorsza w wyniku tego błędu nie ma mozliwości dodania nowych pozycji do menu (nie funkcjonuja tabele pozwalające na wybranie typu prezentowanej treści).


Komunikat ten nie pojawiał się podczas pracy z joomla na localhost więc przyczyna prawdopodobnie jest po stronie serwera.

q3d
13-03-2006, 18:52
Najprawdopodobniej problem wynika z tego ze serwer pracuje na PHP5. Mam więc pytanie. Czy ktoś równiez instalował joomle na PHP5 i dotkneły go opisane wyżej "problemy"?

stone
13-03-2006, 22:15
A jakiej wersji jezykowej Joomli uzywasz?

q3d
13-03-2006, 23:59
Joomla w wersji stabilnej 1.08 pobrana z tego serwisu zainstalowana w wersji PL.

Wyłączyłem w php.ini raportowanie błędów. Oczywiście nie przywróciło to funkcjonalności edytora menu (nadal nie wyświetlają sie poprawnie tabele z wyborem typu strony). Również nie mam dostepu do modyfikacji strony (tzn dostępu do ustawień ilości kolumn dla np. blog.) W miejscu tabeli z tymi ustawieniami (patrametry) pojawia się jedynie tekst np.: sectionid=5

giecek
14-03-2006, 00:07
ja mam ten problem (z undefined variable) na serwerze z PHP 4.4.2... - post niżej,
używam wersji jezykowej polskiej, 1.08 stabilnej...