PDA

Zobacz pełną wersję : IE kontra FF - nie moge znaleźć :(



feronek
25-09-2007, 22:21
Witam. Spotykam się z tym problemem już któryś raz i nie mogę znaleźc rozwiązania, może ktoś mądry mógłby mi pomóc :( Otóż:
Kiedy wstawiam w CSS templatki w mainlevel (wszystkim odnośnikach) lub w moduletable (również wszedzie gdzie to jest) obrazek jako tło - chcę żeby przyciski były obrazkowe a nie koloramia - i określam wszystkie parametry takie jak width i height to w IE wyświetla się dobrze a w Fire Foxie nie wyświetlają się obrazki a jedynie część obrazka jako tło do liter - dokładnie taiej długości jak nazwa w menu (czyli ogólnie mówiąc rożnej długości - kupa :( )
Jak sprawić, żeby "Lisek" był posłuszny i odczytał CSS równie sprawnie jak IE???

dkint
26-09-2007, 15:32
Witam. Spotykam się z tym problemem już któryś raz i nie mogę znaleźc rozwiązania, może ktoś mądry mógłby mi pomóc :( Otóż:
Kiedy wstawiam w CSS templatki w mainlevel (wszystkim odnośnikach) lub w moduletable (również wszedzie gdzie to jest) obrazek jako tło - chcę żeby przyciski były obrazkowe a nie koloramia - i określam wszystkie parametry takie jak width i height to w IE wyświetla się dobrze a w Fire Foxie nie wyświetlają się obrazki a jedynie część obrazka jako tło do liter - dokładnie taiej długości jak nazwa w menu (czyli ogólnie mówiąc rożnej długości - kupa :( )
Jak sprawić, żeby "Lisek" był posłuszny i odczytał CSS równie sprawnie jak IE???

Witam

Poczytaj sobie tutaj - http://www.cssmania.pl/csswiki/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna, i czemu zaraz lisek ma być posłuszny a nie iE ?

pozdrawiam
Krzysiek

feronek
26-09-2007, 16:49
Hmm wydaje mi się, że dlatego, że IE w tym momencie jest posłuszne - tzn. robi to czego oczekuję a lisek nie :) No i niestety - probowałam poczytać wskazane teksty tylko mam z tym problem - nie znam angielskiego - jakbyś mógł pomóc, podpowiedzieć, co zrobić, gdzie szukać, co zmienić i jak...Pozdrawiam.

feronek
27-09-2007, 12:23
i co nikt nie zna rozwiązania ? :(

dorek
29-09-2007, 09:36
może w formatowaniu wpisz display: block; tylko w tej chwili nie pamiętam w którym miejscu- ale chyba przy formatowaniu elementów listy

feronek
29-09-2007, 23:51
Dorek jeste miszczem ;) Dzięki wielkie - zawsze się zastanawiałam do czego jest disply:block :) Ide walczyć dalej.

dorek
01-10-2007, 08:56
;) Polecam się

olajola
01-01-2008, 15:41
A jednak FF robi dokladnie to co zostalo mu kazane zgodnie ze standardem, a IE przypadkowo i akurat mu wyszlo, to co chcialo sie osiagnac. ;)