PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 1.0.13 - klopot po instalacji



mantus
25-09-2007, 22:56
witam
to moj pierwszy post, jestem poczatkujacy
prosze o pomoc
po instalacji wyrzucam i taki error (gdy chce wejsc jako admin lub na strone):

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'http://www.kaprys.ruchocice.eu/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /includes/joomla.php on line 71

co zrobic?

zwiastun
26-09-2007, 02:12
Pierwszą umiejętnością forumowicza poszukującego pomocy jest umiejętność przeglądania forum i korzystania z wyszukiwarki na forum. Nie jesteś ani pierwszy, ani ostatni, któremu się zdarzył taki błąd..

mantus
26-09-2007, 09:22
powiem Ci ze nie znalazlem odpowiedzi na forum ale juz sobie poradzilem :)
problem rozwiazalem w ten sposob, ze zamienilem w plik confirutation.php absoluthe pth na '/' i cache na '/cache'
pozdrawiam :)

ddrywul
16-11-2007, 12:08
Zrobilem to co napisaliscie tzn zmienilem wpisy i nic to nie pomoglo. Pomocy niewim co mam dalej z tym zrobic

rcz
04-06-2008, 01:24
Mam ten sam błąd i nie mogę znaleść sposobu aby to naprawić, czytam i czytam i nie znalazłem odpowiedzi.

Fatal error: require_once() [function.require (http://www.trener-pracy.powiat.pisz.pl/function.require)]: Failed opening required '/home/trener/domains/trener-pracy.powiat.pisz.pl/public_html/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /includes/joomla.php on line 71

inkos
04-06-2008, 15:04
Odpowiedź na Twój problem udzielił już Zwiastun. Dla pewności przeklejam ją poniżej:

Pierwszą umiejętnością forumowicza poszukującego pomocy jest umiejętność przeglądania forum i korzystania z wyszukiwarki na forum. Nie jesteś ani pierwszy, ani ostatni, któremu się zdarzył taki błąd..

rcz
05-06-2008, 22:35
Witaj masz rację, trzeba szukać, tylko, że w pierwszej chwili jak człowiek spotyka się z problemem to pyta, wczoraj nie znalazłem odpowiedzi na swój błąd, a dziś już wiem w czym problem. Problem trzeba nazwać, przespać się z nim i następnego dnia się znajdzie odpowiedź.
:-) pozdrawiam

crazyluki
05-06-2008, 22:47
albo przeczytać regulamin, postąpić zgodnie z nim, a dzięki analizie problemu można czasem dojść do rozwiazania i można w taki sposób nazwać problem by go łatwo znaleźć na forum bądź na google.