PDA

Zobacz pełną wersję : RAtunku, pomoCY, HelP!! [iframe]



slodown
26-09-2007, 09:00
Witam

Mam problem, musze wstawić mosMainBody w iframe, templatka ma trzy kolumny wycentrowane wszystkie o stałej wysokości powiedzmy 550px lecz mainbody zasadniczo jest wyższe więc musi się przewijać bez rozciągania strony wewnątrz wyznaczonego obszaru, kombinowałem chyba na wszystkie możliwe sposoby ale jestem grafikiem i programowanie idzie mi średnio :/ i w miejscu mainbody za nic mi nie chce sie pojawić treśc, tylko błedy: Direct Access to this location is not allowed

dkint
26-09-2007, 15:36
Witam

Nie rozumiem, po co ci strona główna w ramce ? jak już chcesz importować jakieś treści skorzystaj z wrappera (chyba, że cię nie rozumiem)

pozdraiwam
Krzysiek

slodown
26-09-2007, 19:08
nie chodzi o importowanie innych treści tylko o to że strona nie może się rozjechać w dół bo musi mieć stałą wysokość niestety, tak aby zawsze była wycentrowana w pionie i w poziomie, dwie kolumny z menu ustawiłem ale nie wiem za bardzo jak wpakować iframe w mainbody

nexus246
26-09-2007, 19:26
Nie te czasy żeby Iframe do takich rzeczy stosować.... Skorzystaj z prototype.js - na script.aculo.us są różne przykład jak zrobić przewijanie.

A jeśli się upierasz - w głównym katalogu strony wsadź index.html z odpowiednim kodem ramkowym i w nim "zaincluduj" index.php strony.

slodown
30-09-2007, 12:11
Zdaje sobie sprawe z tego że wyhodzi się z ramek ale czasem jeszcze się przydają. Znalazłem rozwiązanie na innym forum po angielsku, mainbody w ramce może się komuś kiedyś jeszcze przyda:




<DIV STYLE="width: 527px; height: 550px; overflow: auto">
<table border="0" width="500" height="550">
<tr><td valign="top">
<?php include ("mainbody.php"); ?>
</table>
</div>