PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja do rozważenia: Podział konkursu



juzio5
28-09-2007, 00:41
Mam taką niewielką propozycję odnośnie zgłaszanych stron do kokurs i podział samego konkursu na dwie cześci:
1. Witryny komercyjne - najczęściej wykonane przez profesjonalne firmy informatyczne i graficzne, z grafiką na zamówienie pod konkretny indywidualny projekt, najczęściej dopracowane do końca pod względem technicznym działania poszczególnych komponentów i modułów.
2. Witryni niekomercyjne innym słowem amatorskie, prywatne, hobbystyczne, gdzie większość grafiki jest zaczerpnięta od innych lub wydłubana w paint'cie. W większości nie do końca dopracowane działanie niektórych komponentów, modułów itp.
Osobiście uważam, że obie te grupy w większości przypadków nie mogą ze sobą konkurować choćby z powodów opisanych wyżej, ale każda z tych grup jest jednakowo istotna dla joomli:
Komercyjne: wdrażanie, propagowanie cmsa do zastosowań biznesowych, profesjonalnych - to chyba ważne argumenty
Niekomercyjne: To zdecydowanie silniejsza grupa użytkowników pod względem ilości, może nie jakości tworzenia stron, ale to ta grupa według mnie jest filarem, gdyż sama ich ilość ma dość dużą siłe przebicia propagowanie tego CMSa, to w tej grupie jest rozwiązywanie problemów - zadziała, nie zadziała, co by tu wyżeźbić by było fajniej, to te strony choć w większości nie do końca dorobione ukazują możliwości joomli bo sa naszpikowane na maxa wszystkim czym się da.
Po krótce przedstawiłem za i przeciw obydwu grup i ich nierówność. Wy zdecydujcie sami, ale podział konkursu do możliwość jednakową dla obudwu grup.
A i jeszcze jedno: W konkursie z chęcią bym widział strony tylko budowane na joomli, a nie szkielet na joomli, a treść w połowie zaimplementowana w php czy w htmlu wczytywana przez wrapera do templatki - takie to nie serwisy joomli, a jest ich pełno w necie