PDA

Zobacz pełną wersję : PHPInfo czyli Joomla i PHP



menel
28-09-2007, 11:50
Czemu w Joomla wstawianie treści zawierających skrypty PHP jest takie skomplikowane?

Np w Drupalu poprostu stawiam ptaszka czy dany artykuł ma być traktowany jako tekst, HTML lub PHP i koniec a tu trzeba instalować jakieś komponenty,boty i inne pierduły które w dodatku nie chcą hulać.
Albo ja się nie znam :) i dlatego proszę o najlepszy sposób rozwiązania następującego problemu:

Wyświetlenie wyniku funkcji phpinfo() w treści strony przez naciśnięcie guzika w menu głównym.

Proszę o opis krok po kroku.

Ps. Proszę o nie używanie słów: to oczywiste, google, archiwum grupy itp.
Pozdro

nexus246
28-09-2007, 18:21
RTFM i wyszukiwarka

menel
29-09-2007, 08:30
RTFM i wyszukiwarka
Chyba nie doczytałeś mojego postu do końca.

dkint
29-09-2007, 09:33
Czemu w Joomla wstawianie treści zawierających skrypty PHP jest takie skomplikowane?

Np w Drupalu poprostu stawiam ptaszka czy dany artykuł ma być traktowany jako tekst, HTML lub PHP i koniec a tu trzeba instalować jakieś komponenty,boty i inne pierduły które w dodatku nie chcą hulać.
Albo ja się nie znam :) i dlatego proszę o najlepszy sposób rozwiązania następującego problemu:

Wyświetlenie wyniku funkcji phpinfo() w treści strony przez naciśnięcie guzika w menu głównym.

Proszę o opis krok po kroku.

Ps. Proszę o nie używanie słów: to oczywiste, google, archiwum grupy itp.
Pozdro

Witam

Czemu więc zacząłeś zabawy z joomlą ? jeśli drupal jest taki "cacy" ...

Ps. proszę o nieużywanie słów : bo tak mi się zachciało, bo chciałem spróbować joomli, bo drupal ma jakieś inne "bugi"

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
29-09-2007, 11:30
Ps. Proszę o nie używanie słów: to oczywiste, google, archiwum grupy itp.
Pozdro
Krótko mówiąc: zawsze możesz założyć swoje forum i ustanawiać warunki. Jak w swoim domu. Kiedy przychodzisz do kogoś - akceptujesz jego warunki. A jeśli nie - po prostu nie przychodzisz. Nie musisz przecież. Bądź taktowny!




Wyświetlenie wyniku funkcji phpinfo() w treści strony przez naciśnięcie guzika w menu głównym.
Proszę o opis krok po kroku.
Pozdro
Nie obraź się, ale:
Krok pierwszy: pomyśl
Krok drugi: zastanów się raz jeszcze
Krok trzeci: czy już załapałeś? Jeśli nie - stuknij się w czoło!
Krok czwarty: pomogło? Nie? Może trzeba cięższego narzędzia.

W uzupełnieniu
Najprostsze pytanie brzmi: komu to i po co?


Jeśli potrzebujesz informacji o ustawieniach PHP - wszystkie są dostępne na zapleczu. Bez wstawiania żadnych skryptów. Dwa kliknięcia =>System => PHP

menel
30-09-2007, 00:03
Czemu więc zacząłeś zabawy z joomlą ? jeśli drupal jest taki "cacy" ...
Krzysiek
Nie bawię się z Joomlą tylko chcę ją poznać i nigdy nie pisałem,że Drupal jest "cacy". Po prostu wydaje mi się, że problem treści zawierających skrypty PHP jest tam rozwiązany lepiej.

Krótko mówiąc: zawsze możesz założyć swoje forum i ustanawiać warunki. Jak w swoim domu. Kiedy przychodzisz do kogoś - akceptujesz jego warunki. A jeśli nie - po prostu nie przychodzisz. Nie musisz przecież. Bądź taktowny!
Nie rozumiem o co ci chodzi:confused:

Najprostsze pytanie brzmi: komu to i po co?

Najprostrza odpowiedź brzmi: mnie i po to żeby się dowiedzieć na najprostszym przykładzie jak wstawic skrypt PHP do treści w Joomli.
Więc jeśli znasz jakieś proste rozwiązanie problemu to napisz albo jeśli go niema więc może w następnej wersji Joomla należałoby je stworzyć.
Pozdr

zwiastun
30-09-2007, 00:26
1. Dosadniej? Musiałbym być nieuprzejmy. Ale skoro chcesz, to po prostu okazujesz brak kultury.
2. Jeśli chcesz poznać, to poznaj, zrozumiej, a potem się będziesz zastanawiać, jak wstawiać skrypty. Zaczynasz od tyłu. Wedle jakichś swoich wyobrażeń o CMS-ach. Szukasz czegoś, gdzie sobie można wstawiać skrypty, to choć w Joomla! można, to raczej nie jest to, czego szukasz.

menel
30-09-2007, 07:47
1. Dosadniej? Musiałbym być nieuprzejmy. Ale skoro chcesz, to po prostu okazujesz brak kultury.
2. Jeśli chcesz poznać, to poznaj, zrozumiej, a potem się będziesz zastanawiać, jak wstawiać skrypty. Zaczynasz od tyłu. Wedle jakichś swoich wyobrażeń o CMS-ach. Szukasz czegoś, gdzie sobie można wstawiać skrypty, to choć w Joomla! można, to raczej nie jest to, czego szukasz.

[B] Czego sobie (i innym czytającym) nie życzymy
Nie należy umieszczać żadnych osobistych komentarzy, nie związanych z tematem. Wiesz - odpisujesz - nie komentujesz. Nie wiesz - nie piszesz. Zwracanie uwagi, że sprawa jest banalna lub szeroko opisana w pomocy również powinno wyglądać kulturalnie i zawierać choćby minimalną wskazówkę, jakich słów kluczowych powinien użyć autor, lub symboliczne www.joomla.pl/pomoc (http://www.joomla.pl/pomoc) .
Bardzo proszę Pana Zwiastuna o trzymanie się regulaminu forum.
Dosadniej?
Pozdr