PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość zapytań do SQL - czy to tak dużo? - prosze o opinie



banola
02-10-2007, 01:57
Witam,
od kilku dni męczę się z limitem zapytań do sql na nazwa.pl
systematycznie przekraczam limit 200.000 na godzinę
wstępnie zająłem się optymalizacją, obecnie przy wywołaniu strony głównej mam ok 160 zapytań do bazy (dane z opcji debug)

proszę o opinie na ten temat, bo nie wiem czy to faktycznie jakaś wielka ilość czy po prostu nazwa.pl schodzi na psy wprowadzając limity których nie było w specyfikacji.

dodam tylko że nie mam jakiegoś ogromnego ruchu, może z 1000/1500 odsłon na dzień, i kupując od nich konto byłem wręcz pewien że spokojnie pociągnie serwis z takim ruchem postawiony na joomli.

Pozdrawiam Piotr

haponiuk
02-10-2007, 07:14
A może warto byłoby sprawdzić wydajność MySQL na nazwa.pl?

banola
02-10-2007, 12:50
A może warto byłoby sprawdzić wydajność MySQL na nazwa.pl?

Dlatego właśnie próbuję dociec czy liczba 160 zapytań przy odsłonie strony głównej jest wynikiem wysokim czy przeciętnym, nie mam porównania i przed zmianą hostingu chciałbym dowiedzieć się czy wina nie leży po mojej stronie :)

nexus246
02-10-2007, 14:28
Moim zdaniem to duża ilość, masz włączony cache?

banola
02-10-2007, 14:44
Moim zdaniem to duża ilość, masz włączony cache?

standardowy cache z joomli nie za bardzo mi odpowiadał, ponieważ gdy go używałem często zdarzało się że przy wejściu na stronę zamiast newsów wyświetlał sie komunikat "Na tej stonie nie ma żadnych informacji"

a to właśnie newsy, paginacja, i menu dają u mnie najwięcej zapytań,
menu mogę spokojnie zmienić nawet na statycznego html-a, natomiast z listy newsów i paginacji zrezygnować nie mogę,

na razie użyłem komponentu "JAccelerator" i zredukowałem liczbę zapytać do 40, zobaczymy jak będzie to funkcjonować w codziennym użytkowaniu.


Jeżeli ktoś ma doświadczenie z optymalizacją Joomli pod tym względem bardzo proszę o swoje uwagi i opinie :)


Pozdrawiam Piotr

ps. mapa strony wygenerowana przy pomocy komponentu "SEF Service Map" generowała ponad 700 zapytań na odsłonę, po użyciu cache na 12 godzin ilość ta spadła do 40 zapytań