PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie Joomla z localhost na serwer



pawel.gas
02-10-2007, 12:32
Witam wszystkich
Od niedawna zaczałem przygode z programem joomla i napotkalem na wielki problem. Przygotowalem sobie cala strone w oparciu o krasnala offline na dysku i teraz za nic w swiecie niepotrafie przeniesc calej zawartosci tzn. utworzonego sklepu na stronie, katalogu branzowego itd. na serwer. Pracuje na joomla PE1.0.12a. Prosilbym Was doswiadczonych joomlowcow o pomoc. Jesli moglby ktos z Was napisac krok po kroku jak to sie robi bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam

GOGOKOM
02-10-2007, 14:18
Nie wiem czy dobrze ci podpowiem ale spróbuj:
1. Postaw na serwerze joomle z bazami przykładowymi. (Ułatwisz sobie konfigurację bazy i serwera)
2. Przez ftp zamień katalogi i pliki z localhost na serwer pozostaw niezmienione pliki "configuration.php" "php.ini" tzn te utworzone przez joomle na serwerze.
2. Skopiuj bazy danych (phpMyAdmin - IMPORT I EXPORT BAZY)
Myślę że powinno działać może sposób nie bardzo profesjonalny ale przy niewielkiej wiedzy myślę że skuteczny

haponiuk
02-10-2007, 15:13
Witam,
też miałem taki sam problem odnośnie przeniesienia serwisu na inny hosting.

Ja zrobiłem to tak.
1. Zrobiłem na starym serwisie kopię całego serwisu za pomocą cPanelu.
2. Skopiowałem sobie taki plik na twardziela.
3. Pobrałem z joomla wersję 1.0.11 taką jaką używałem w starym serwisie.
4. Zainstalowałem tą wersję na nowym hostingu.
5. Po instalacji na nowym hostingu zostawiłem tylko pliki configuration.php i configuration.php-dist
6. Resztę wykasowałem.
7. Skopiowałem z archiwum wszystkie pliki oprócz tych dwóch.
8. Wcześniej zmieniłem plik .htaccess na htaccess.txt, ponieważ w starym serwisie miałem zmienioną funkcję Translacja URL: na TAK
9. Odpaliłem w nowym serwisie cPanel wszedłem do mojej nowej bazy danej i zaimportowałem starą bazę danych ze starego serwisu.
10. Odpaliłem joomlaka i wszystko śmiga.

Po przeprowadzeniu takiej operacji sprawdż ścieżki dostępu do swoich komponentów jak nie będzie ci coś działać. Miałem problem z komponentem DOCMana, nie widział mi plików i wywalał błędy. Problem rozwiązałem wejściem w panelu administracyjnym komponentu i zmieniłem ścieżkę dostępu do plików. ;-) i śmiga jak smigol
PS: Zwróc uwagę na kodowanie - zmora przy przeprowadzce

Pozdrawiam i myślę że tobie też się to uda