PDA

Zobacz pełną wersję : Nieaktywna ikonka Link (i unlink też) w edytorach kontentu



RaStafan
04-10-2007, 13:34
Jestem świeżym administratorem joomli i do tej pory skutecznie broniłem się przed publikowaniem swoich problemów na forum ale tym razem muszę skapitulować.:mad:

Otóż w zawartości (dynamic content) chciałbym dać link na stronę zewnętrzną ale w edytorze tinyMCE WYSIWYG Editor ikonki odpowiedzialne za dodanie linku są nieaktywne (szare). Wszystkie mamboty są opublikowane. Może nie mam jakiegoś mambota odpowiedzialnego za dodanie linku. Czy jest taki? Jeśli jest to można prosić o namiary? Czy problem jest gdzieś indziej?

Mógłbym pewnie dodawać linki edytując za każdym razem html ale nie bardzo mi się podoba taka opcja bo będę miał bardzo dużo artykułów do wprowadzenia, a jeszcze bardziej boli mnie to, że moja joomla, która do tej pory sprawowała się nienagannie teraz coś niedomaga.

Zainstalowałem też dodatkowy edytor: JCE Editor Mambot i problem jest ten sam!

Mam przy okazji drugie pytanie, w jaki sposób powinienem dawać linki z treści (tzn. nie z menu ale z zawartości) do innych artykułów na tej samej instalacji?

Dzięki za pomoc!
RS

RaStafan
05-10-2007, 00:28
No proszę, nie ma to jak samemu sobie odpowiedzieć;). Żeby zrobić to wszystko z czym miałem problem, trzeba najpierw zaznaczyć tekst, do którego chce się przypisać link a nie tak jak ja myślałem, że najpierw zaznacza się miejsce a potem robi definicję linku, włączając w to tekst będący opisem linku.
Dzięki stary, wiedziałem że mogę na ciebie liczyć!:)