PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kodowaniem



Michasel
04-10-2007, 18:01
Zainstalowałem niedawno joomla 1.0.13, i mam problem z galerią, bo gdy zaisntaluje jakąś galerię, byle jaką, jest polski język, ale niema polskich znaków. Podejrzewam że będzie tak samo gdy zainstaluje jakiś inny komponent. Oto adres (http://isdh.yoyo.pl/). Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników i proszę o szybką pomoc.

sogo
04-10-2007, 20:44
masz problem jak widzę z kodowaniem całej strony. Podaj wersję joomla którą ściągnąłeś. Jakie masz kodowanie w bazie?. Masz błędnie podane kodowanie w templatce <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;>charset=utf-8" /> najprawdopodobniej powinieneś mieć iso więc zamiast utf-8 wpisz: iso-8859-2 , w obu przypadkach ten znacznik na czerwono jest zbędny. Może paczkę joomla ściągnąłeś w wersji utf a plik językowy komponentu masz w iso (tak ma większość spolonizowanych komponentów) Masz wybór albo instalować joomla utf i konwertować do utf plik językowy komponentu albo iso.
Jadnak najpierw zawsze podawaj, jak pytasz o coś, dane na temat wersjii joomla, bazy a nawet serwera.
pozdr.

Michasel
05-10-2007, 14:55
Toż napisałem że mam wersje 1.0.13 PL. A teraz do żeczy. Zmieniłem kodowanie w szablonie ale teraz mam problem z treściami innymi. Są one zapisane w bazie, a do bazy dalej wysyła z kodowaniem utf. Jak to zmienić? W administracjii nie znalazłem, może coś pominąłem. Pomóżcie.

sogo
05-10-2007, 15:26
Toż pytałem się jakie masz kodowania w bazie? Teraz do rzeczy. Możesz mieć przyjęte złe kodowanie podczas zakładania bazy.
pozdr.

Michasel
06-10-2007, 16:37
da się jakoś to zmienić, bez instalowania drugi raz joomla?

sogo
06-10-2007, 18:38
uparty jesteś, co chcesz zmieniać? Wiesz jakie masz kodowanie i na jakie chcesz zmienić? Jeżeli prosisz o pomoc to daj szansę sobie pomóc, pytałem się Ciebie jakie masz kodowanie w bazie. Jażeli jeszcze nic na ten temat nie wiesz to poczytaj sobie na joomla.pl o podstawach.
pozdr.

Michasel
07-10-2007, 19:12
Ani w bazie, ani przy instalacji nie pisało nic o kodowaniu, ale najprawdopodobniej mam kodowanie utf-8, i napewno chcę zmienić na iso-8859-2.

sogo
07-10-2007, 19:47
jakbyś poczytał trochę to byś wiedział, że przy zakładaniu bazy można wybrać jej kodowanie, system porównań dla połączenia MySQL. Niestety, takie przedszkole to musisz sam przejść.
pzdr.