PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla.org vs Fantastico vs. Joomla.pl



mad-d702
05-10-2007, 04:43
Hello, well as you might know I would want to make a school site for a Polish school using Joomla. I want to make it in Polish for them. Please help me decide either:

Use the original copy of Joomla from joomla.org (the latest stable version) and upload and install manually, or should I install it via Fantastico. If you say yes to fantastico, if I change hosts would i still be able to transfer all files to the other host and get everything that I have done on host A to work on host B?
-Then install Polish language pack for them.

OR

Use the latest stable copy of Joomla from joomla.pl, with polish language already installed?

Which option should I use? Help please http://forum.joomla.org/Smileys/joomla/cheesy.gif

Okay...Planuje zrobic strone szkolna dla mojej znajomej. Ja jestem amerykaninem, I mysle ze wolal bym orginalna wersje Joomla uzyc z joomla.org Ale ona jest w jezyku polskim, dla mnie to bez roznicy, natomiast, ja ta strone robie dla szkoly w polsce, i oni potrzebuja jezyk polski. Pomuzcie mi zdecydowac sie:
Czy powinienen uzyc orginalna wersje Joomla z joomla.org instalujac ja manualnie czy z mojego hosta fantastico? Jak fantastico to czy jak bym zmienil hosta, mogl bym przeniesc pliki z hosta A do hosta B?
-A potem bym do instalowal jezyk polski...
CZY

Powinienen zainstalowac Polska wersje Joomla z joomla.pl?

Jaka jest roznica miedzy Joomla z joomla.org i joomla.pl? I jakie pliki powinienen zeby doinstalowac jezyk polski do joomla z joomla.org :p

Pomuzcie prosze

sogo
05-10-2007, 08:34
http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,49/Itemid,58/
i czytaj artykuły na joomla.pl, Zwiastun i inni stworzyli je z myślą o Tobie. :)
pozdr.

mad-d702
05-10-2007, 09:16
dobrze to jest polska wersja, tak ze ty proponujesz uzycia polskiej wersji?

sogo
05-10-2007, 10:54
oryginalna wersja joomla ma możliwość polonizowania , że tak powiem bez naruszenia jej, tylko frontendu. Wtedy np. gdy są jakieś łatki możesz ją uaktualniać nie czekając na wydanie polskich łatek. Wersja w pełni spolonizowana niczym nie różni się w funkcjonalności lecz jest inna idea w spolszczaniu backendu (zaplecza) gdyż twórcy oryginału nie umożliwili tego w swoim wydaniu. Nie ma metody na zasadzie dogrania plików by spolszczyć zaplecze joomla.org. Poczytaj na joomla.pl, Zwiastun o tym dokładnie pisze. Wybór należy do Ciebie :)
pzdr.

vj_
10-10-2007, 21:15
dobrze to jest polska wersja, tak ze ty proponujesz uzycia polskiej wersji?

btw. dobrze po polsku wymiatasz chyba masz dobre polskie korzenie sięgające Piasta syna Chrościska, albo dobrego nauczyciela z j. polskiego ;-)