PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bezpieczeństwem mamblog



sylwekb
05-10-2007, 15:44
Po zalogowaniu zauwazyłem ze jak sie wchodzi do blogow, a potem do obrazkow, to otwiera sie cala biblioteka mediow. NIe wiem czy dobrze, Bo w ten sposob kazdy uzytkownik bedzie mial dostep do całej biblioteki mediow, a lepiej np. Zeby mial dostep tylko do jednego katalogu z ktorego by mogl wykorzystywac obrazki do swojego bloga. Domyślnie ustawiony mam FCKeditor Joomla. Czy mozna tak zrobic?

adambik
02-12-2007, 12:40
Widzę, że w tym temacie jest cichutko... szkoda, bo mam ten sam problem. Chciałbym aby uzytkownicy mogli prowadzić swoje własne blogi i mamblog jest tu rewelacyjny.
Może wystarczyłby edytor inaczej traktujący obrazki, wstawiający je bezpośrednio w treść bloga (robiący upload na serwer automatycznie - w tle), tak aby uzytkownik nie widział okna z zawartością folderu z obrazkami.
Czy ktoś znalazł rozwiązanie ? Pytałem Googla, ale nie podpowiedział nic rozsądnego.

sylwekb
03-12-2007, 22:10
Już chyba ten problem rozwiązałem,zainstalowałem komponent edytora JCE Edytor 1,04 i do niego boty imagemanager i filemanager, jest możliwość do tylko wybranych katalogów zamieszczania plików np pdf i img np jpg, gif itp. Nie ma tu dostępu do wszystkich katalogów biblioteki mediów.