PDA

Zobacz pełną wersję : DocMan nagle przestał reagować zarówno w admin jak i frontend



mohi
05-10-2007, 16:32
Witam ma wielki problem z docmanem. Nagle przestał dzialać ale w dziwny sposób bo zrówno w panelu administracyjnym jak i od strony użytkownika wyswietla poprostu biala strone. W komponentach wyswietla sie docman i opcje do konfiguracji itp ale po wybraniu jakiejkolwiek powoduje wyświetlenie białej strony.
Nie chcem go instalowac jescze raz bo bylo dodane bardzo duzo dokumentow.

mohi
30-01-2008, 21:27
Już kilka razy mi się to zdażylo jedynym sposobem na rozwiazanie jest zrzucenie bazy dokladnie docmana z phpmyadmin , zainstalowanie ponownie docmana i importowanie danych do bazy innego sposobu nie znalazlem

inkos
30-01-2008, 21:56
Witam ma wielki problem z docmanem.
Jaka wersja Joomli Docmana? Czy te problemy wystapily po zmianach w konfiguracji. Napisz cos wiecej na ten temat.

mohi
02-02-2008, 17:18
Właśnie dziwna sprawa bo nie znam przyczynyny powstawania tego problemu. Konfiguracja nie byla zmieniana, jedyny użytkownik ma prawa ograniczone tylko do wstawiania artykułów i dorzucania plików do docmana. Nie ma dostepu do konfiguracji. Jednego dnia jest ok a juz drugiego nawet jak nikt sie nie logowal docman przstaje dzialac.

inkos
03-02-2008, 01:13
Właśnie dziwna sprawa bo nie znam przyczynyny powstawania tego problemu. Konfiguracja nie byla zmieniana, jedyny użytkownik ma prawa ograniczone tylko do wstawiania artykułów i dorzucania plików do docmana. Nie ma dostepu do konfiguracji. Jednego dnia jest ok a juz drugiego nawet jak nikt sie nie logowal docman przstaje dzialac.
Czy możesz odpowiedzieć na moje pierwsze pytanie.

mohi
03-02-2008, 22:07
Wersja joomla to 1.8 DOCMan v1.3 RC2 - 2003 - 2005

inkos
03-02-2008, 22:48
Wersja joomla to 1.8 DOCMan v1.3 RC2 - 2003 - 2005
Nie ma jeszcze Joomli 1.8 jest tylko wersja 1.0.8 !!!

Jeśli masz Joomle 1.0.8 to szybko przejdź na 1.0.13. Joomla! 1.0.8 ma wiele znanych luk w bezpieczeństwie nie mówiąc o męczących błędach w działaniu. Czy nie przeszkadza Ci świadomość iż brakiem aktualizacji niejako "zapraszasz" do odwiedzin np. Turków lub im podobnych "zmieniaczy stron" którzy mogą zniszczyć twoją witrynę?

Podobnie sprawa ma się z Docmanem - zainstaluj nowszą wersję dostępną w zasobach joomla.pl.

mohi
05-02-2008, 20:09
Sprawdzilem jeszcze raz wersje i jest to 1.0.11. Mam obawy co do przejscia bo jeszcze tego nie robilem a serwis nie moze stanac w miejscu.

zwiastun
05-02-2008, 20:21
zakładasz katalog na 1.0.13
wrzucasz tam instalkę
dorzucasz wszystkie pliki komponentów, modułów, botów, szablonów
podpinasz w konfigu bazę danych działającej witryny) i testujesz. Jak działa, wystarczy tylko podmienić nazwy katalogów z joomla, jak nie działa, poprawiasz co nie działa.
Trochę pracochłonne, ale skuteczne

kreo
15-12-2008, 23:40
Rozwiązanie.
Metodą prób i błędów doszedłem że zawartość pliku o nazwie docman.config.php została w niejasny sposób wyzerowana. Wystarczy więc wgrać na powrót plik do administrator/components/com_docman/ i wszystko będzie działać.
Nie wiem czy wyzerowanie ustawień w tym pliku to działanie celowe czy bug joomli.

Uzyskanie tego pliku z pełną konfiguracją to najlepiej z archiwum wcześniej zrzuconego serwisu rzecz jasna.

pozdrawiam.