PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie plików z dysku na stronę



Arth
14-03-2006, 19:05
Witam,

Mam taki problem.Chciałbym za pośrednictewem dowolnego edytora mieć możliwość zamieszczenia na stronie zdjęć lub innych plików (pdf,zip, rar) podczas tworzenia artykułów. Czytałem już w innych tematach , że można mniej więcej coś takigo osiągnąc za pomocą MosCe (mam wersję 1.0.3 final). Wciskając buttona 'odsyłacz do pliku' wyskakuje mi error następującej treści
Fatal error: Call to a member function on a non-object in c:\usr\krasnal\www\joomla\includes\joomla.php on line 802
W temacie ' Znane błędy w Joomli 1.0.8 ' zostało napisane, że trzeba czekać na nowszą wersję żeby to działało. Z kolei gdzie indziej wyczytałem, że kontynuacją mosce jest JCE - zainstalowałem wersję 1.0.3 jednak nie ma tam w ogole wstawiania plików z dysku.

Jeżeli gdzieś się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błedu.

Teraz moje pytanie jest takie czy jest jakiś inny edytor w pełni obsługujący wstawianie na stronę plików.?
Wiem, że można to poniekąd obejść ładując pliki na serwer za pośrednictwem 'Biblioteki mediów' - jednak nie chciałbym udostępniać panelu administracyjnego innym (pomimo że można pewnie ustawić, żeby nić tam nie nabroili)
Jeżeli jednak jakaś mądra głowa poradzi mi, że powyższe rozwiązanie (upload z poziomu biblioteki mediów) będzie najlesze to trudno będę musiał z tym życ. Jednak pojawia się tu kolejny problem, przy próbie uploadu zip'a dostaje errora o nie obsługiwanym formacie... i juz ostanie pytanie :), czy można dograć jakiego plugina do obsługi tego czy może jest jakiś inny moduł umozliwiający wgrywanie wszelakich plików (już z panelu admina).

Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Aha jeszcze, żeby uzupełnić informacje to uzywam joomla 1.08pl


[Edit]
Starałem się jak najszerzej opisać problem, ponieważ pojawiały/pojawiają się już tematy o podobnej treści jednak nigdzie ów problem nie został on rozwiązany. :(

Arth
14-03-2006, 21:10
Problem rozwiązuje edytor FCK :), jednak mam problem z prawami dostępu w 'Konfiguracji witryny' ustawiam prawa na 777 ale i tak przy uploadzie pokazuje mi komunikat 'You have no permition...' :(

misiaczekmarek
14-12-2006, 13:38
@Arth

joomla_1.0.11pl + łatka 2
łatka safemode (nie działa niestety)

za nic nie mogę znaleść w FCK przycisku umożliwiającego wstawienie (upload i link do) dowolnego (nie graficznego) pliku.
instalowałem z paczki bot_fckeditor2.1_Joomla!1.0.x.zip

@wszyscy :)

edytorów jest sporo, ich instalacja i sprawdzenie pod kątem wstawiania plików nie graficznych wprost do artykułu zajmie mi sporo czasu (tym bardziej, że mam na serwerze safemode = on i muszę ręcznie instalować) - czy ktoś zna inny edytor, który to potrafi zrobić lub inną wersję fckeditor lub inne rozwiązanie tego problemu.

pozdrawiam

Anubiz
18-12-2006, 20:51
Mi w MocCE pojawia się niestety błąd przy próbie wgrania zdjecia:

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/aa35614/domains/mlodzilewiatan.pl/public_html/bialystok/includes/joomla.php on line 3421