PDA

Zobacz pełną wersję : Która galeria da radę?



powal
10-10-2007, 13:30
Witam,

Zastanawiam się, która z galerii dla Joomli spełni poniższe oczekiwania:

- podział zdjęć na kategorie/galerie

- możliwość oglądania wszystkich zdjęć ze wszystkich kategorii po kolei,
czyli: mam np. kategorie: "morze", "góry", "równiny" - i teraz klikam sobie na galerię, widze thumbnaile wszystkich zdjęć z podziałem na podstrony (bądź tylko z pierwszej kategorii - to na razie nie robi mi różnicy), klikam na pierwsze/którekolwiek zdjęcie i oglądam po kolei zdjęcia np. z "morze" klikając 'nastepne' badz '1/2/3/4 >>' czy jakkolwiek, jednak gdy skonczą się zdjęcia z danej kategorii pokazują się zdjęcia z następnej katagorii np. "góry" a poźniej "równiny". Wykluczone jest bym musiał recznie cofać się do widoku wszystkich kategorii i wybierać inną.

Nie mogę wrzucić wszystkich zdjęć do jednej kategorii, bo chcę gdzie indziej wstawić linki do galerii tak, by móc startować od danej kategorii - np. "równiny", a linkować np. do zdjęcia nr 20 (które w danym momencie jest pierwszym z "równin") również nie da rady, bo ilość zdjęc będzie się zmieniać, a nie bede przerabiać w takim wypadku iluśtam linków.

- dodatkowo byłoby super gdyby zdjęcia pokazywały się 'w pętli', czyli oglądam ostatnie, klikam 'nastepne' i ogladam od poczatku.

Z góry dziękuje za podpowiedzi,
Marcin

haponiuk
10-10-2007, 19:23
Polecam zajrzeć tu http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1779/Itemid,35/

powal
10-10-2007, 20:22
"There are 103 Extensions in this Category."

Pytam o bardzo konkretną funkcjonalność właśnie po to by uniknąć testowania wszystkich istniejących galerii. Pare bardziej popularnych nie dało rady :( stąd moje zapytanie.

Pozdrawiam,
Marcin

papugam
14-10-2007, 21:15
Jak zrobić zeby sie zapetlalo to nie wiem i nawet mnie to zastanowilo na html było by banalne a tutaj trzeba by podgladnąc kod juz wybranej galerii ( która Ci sie graficznie podoba). Jeżeli chodzi o to aby wyswietlało wszystkie zdjecia to mozesz sobie tak ustawić galerie: góry rowniny, rzeki itp oraz WSZYtkie i tam wsadzic wszystkie zdjecia a podejrzewam ze robisz zdjecia cyfrówka wiec numeracje robi Ci aprat wiec sortuj po nazwach i bedzie spoko. Tylko czy Ci miejsce na serwerku pozwali ale to juz osobna działka