PDA

Zobacz pełną wersję : upload pliku poprzez facileforms



loco75
11-10-2007, 12:16
Jestem nowy na tym forum wiec witam wszystkich.

Mam pytanie jak zrobic formularz w facileforms aby wrzucal plik do okreslonego katalogu na serwerze. Czy jest potrzebne napisanie jakiegos skryptu, czy moze jest to w jakis opcjach do ktorych sie nie dokopalem ;) ?
Czy ma ktos dostep do jakies konkretnej dokumentacji (EN) albo tutoriala jak to zrobic ? Google polecaja duzo o ff ale niestety po niemiecku

Pozdrawiam
Olo

robdk
11-10-2007, 14:35
Ścieżkę do katalogu określasz w konfiguracji FF. Do uploadu masz specjalnie stworzoną kontrolkę do wstawienia...

loco75
11-10-2007, 15:03
dzieki za odp.
Nie wiem czy ide dobrym tropem.
Dodalem pole 'file upload' potem przycisk 'regular button' zeby wyszukac do uploadu na lokalnym kompie.
pod calym formularzem jest [submit] ktory mi laduje narazie sam tekst do bazy z innych istniejacych w formularzu pol.
Jaki skrypt mam wybrac dla 'file upload' czy 'regular button' ?
Czy ten skrypt instaluje sie domyslnie ? Szukalem czagos z nazwa ff_upload ale nie mam w bibliotekach.

w konfiguracji ff mam
Path for {ff_uploads} substitute: {mospath}/components/com_facileforms/uploads
czy cos mam wpisac w miejsce {mospath} czy ff wstawia sam sciezke z configuration.php

robdk
12-10-2007, 07:15
jak dodasz pole 'file upload' to ono ma w sobie przycisk do wybierania pliku nie trzeba dodawać nowego. Wysyłanie pliku odbywa się przy wysyłaniu formularza przez submit, nie musisz nic dodawać.
{mospath} zawiera adres twojej strony. Po '/' podajesz lokalizację gdzie mają lecieć pliki. POdana przez ciebie ścieżka jest ścieżką domyślną komponentu...

loco75
12-10-2007, 08:46
Wlasnie wczoraj odkrylem, ze mialem za waski formularz i nie widzialem przycisku przegladaj przy polu 'file upload' wiec dodawalem swoj ;)
Super modul :) dzieki za pomoc, wszystko juz dziala