PDA

Zobacz pełną wersję : Blagam pomocy z forum smf



masasolna
14-03-2006, 19:38
Zainstalowalem joomlaPE na swoim dysku a nastepnie wszystko przenioslem na serwer. rozpoczalem instalacje i wszystko przebieglo bez problemu.
po zalogowaniu najpierw chcialem zainstalowac forum robilem rozne rzeczy i juz nawet nie pamietam co bo trwa to kilka dni i wszystko juz mam pomieszane.

Prosze was niech ktos mi napisze co mam robic po kolei i jakie chmody powinny byc ustawione itd.
Prosze Was o pomoc bo ja juz naprawde nie wiem jak sie za to mam zabrac.

viper
14-03-2006, 20:05
Zobacz do mnie jest tam o Joomli PE z SMF i o Samym SMF
http://www.simplemachines.pl/

Pozdrawiam

rolando
14-03-2006, 21:29
Opis jest dobry sam z niego korzystałem ale pamiętaj aby pobrac najnowsze pliki komponentu oraz forum inaczej mozesz mieć problemy jak ja.

masasolna
14-03-2006, 22:08
dobra bo ja juz nie wiem od czego mam zaczac...robie wszystko od poczatku...zainstaluje joomle 1.0.8 i wszystko powoli bede robil. :(((

kolejny raz :(

Dobra powiedzcie mi jak zainstalowalem joomle. i tak jest czysto zaraz po instalacji co najpierw powinienem robic? chmody ustawiac czy komponent forum czy co ?

prosze pomozcie

rolando
14-03-2006, 22:23
dowaj na PW lub GG 5888915

viper
14-03-2006, 22:29
Joomla! 1.0.x - instalacja krok po kroku (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/325/28/) Tu masz na temat Joomli

Jeśli instalujesz Joomle PE to ją zainstaluj jak wyżej a potem tak jak jest umnie w poradniku.
Jeśli czystą Joomle a potem dodasz smf to też masz napisane u mnie jak.

Jeśli masz małe doświadczenie z Joomlą to proponuje Ci Joomle PE z dodatkami , Będzie szybciej.
Poczytaj sobie artykuły w pomocy na joomla.pl znajdziesz odpowiedz na nie jedno pytanie

masasolna
15-03-2006, 19:00
rolando pomogl mi zainstalowac joomle.

sciagnalem paczke Joomla-SMF_1[1].1RC2_including_patches1-3 rozpakowalem na dysku a w niej byl komponent com_joomla_smf_forum_1_1

zalogowalem sie do panelu admina joomli i wszedlem w instalotor komponentow wskazalem paczke com_joomla_smf_forum_1_1 i kliknalem wczytaj plik i zainstaluj.
pokazala sie strona z nastepujacym bledem


setQuery("UPDATE #__components SET admin_menu_img='js/ThemeOffice/config.png' WHERE admin_menu_link='option=com_smf&task=config'"); $iconresult[1] = $database->query(); # Show installation result to user ?>
Joomla-SMF Forum
This component is released under the terms and conditions of the GNU General Public License.
Please visit JoomlaHacks.com for updates.
Installation: successful

Fatal error: Call to undefined function: com_install() in /home/multigro/public_html/administrator/components/com_installer/component/component.class.php on line 193


odswiezylem strone i wyskoczylo:

Nie mozna utworzyc katalogu"/home/multigro/public_html/components/com_smf/"

usunalem komponent z listy i pojawilo sie


Fatal error: Call to undefined function: com_uninstall() in /home/multigro/public_html/administrator/components/com_installer/component/component.class.php on line 284

ale sie usunal.

nastepnie zmienilem nazwe com_smf
i probowalem zainstalowac ponownie jednak problem sie powtorzyl.

Po tej instalacji z bledami w menu Komponenty mialem forum smf i moglem wejsc w konfiguracje.
Ale po wejsciu w konfikuracje otwierala sie strona bez calego panelu admina joomli oraz bez ikonek Zapisz itp.
Pokazala sie tylko ramka z ustawieniami smf.

Co dalej robic .... co moze byc zle??
Dodam jeszcze ze inne komponenty mozna zainstalowac bez bledu np. com_joomlaxplorer_1[1].21_pl

Forum jest na tej samej bazie danych co cala joomla.

W czym moze byc problem. Pomozcie prosze.

livio
15-03-2006, 19:10
Chmod dobrze?
Jaka wersja PHP, MySQL?

masasolna
15-03-2006, 19:30
chmody zmienialem tylko podczas instalacji joomla aby katalogi byly zapisywalne (te ktore byly podane przy instalacji)

Wersja PHP : 4.3.11
Wersja MySQL: 4.1.13-standard

hultaj
12-11-2006, 11:13
Przepraszam, że odkopuję, ale to jedyny dobry topic, jaki znalazłem;

Zainstalowałem sobie Joomle! i SMF. Wgrałem odpowiedni komponent, a potem 2 wymagane moduły. Chciałem wedytować URL'a do Forum, ale jakiś error wyskoczył. Nie wiedziałem, co z tym zrobić, więc wywaliłem komponent z forum. Potem chciałem zainstalować ponownie. Wyskoczył błąd, że coś tam z com_smf nie da się zrobić. Próbowałem ten katalog usunąć - nie dało się. Stwierdziłem, że usunę Joomle i wszystkie inne pliki. Ale mam pytanie: Czy dało radę jakoś temu zaradzić? :>

PS: Jakie CHMODy trzeba nadawać plikom po instalacji? :mad: