PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Joomla 1 0.7PL



Lukash
14-03-2006, 22:38
Witam

Na początek zaznacze ze jestem troche zielony w mySQL,PHP i Joomli.
Konto zalozylem na www.ovh.pl niby wszystko ok obsluga PHP etc.
Tworze katalog na ftpie "joomla" wgrywam pliki na serv. Po odpaleniu adresu w przeszukiwarce internetowej sekwencja intsalacyjna sie nie wlacza.
Probowalem odpalic phpMyAdmin ale wyskakuje mi po logowaniu login@localhost-- i teraz nie wiem czy jest to wina servera czy mozliwe ze musze zainstalowac mySQL na kompie itd..srry ale jak wspomnialem zielony jestem (prosze o wyrozumialosc) dodam ze postepuje wg intrukcji.

Prosze o rade
Dzieki

magic
15-03-2006, 04:30
Najsampierw postępuj zgodnie z instrukcjami na ovh.
W tym również dostępny tam faq, porady, forum, etc.
Takie darmowe serwery mają to do siebie, że nic nie jest łatwo ... ale za darmo za to ;)
Sama instalacja Joomla! (jeśli na serwerze jest przygotowane wszystko jak należy) jest trywialnie prosta i trwa minutę.

webmario
15-03-2006, 10:32
szczególnie pomocna jest instrukcja instalacji mamboo w pomocy na ovh
sprobuj otworzyc instalacje: http://twojastrona.ovh.org/installation/

i nie zapominaj o znaczku na koncu / to bardzo ważne
też używam ovh, przyznam, że miałem na początku niemałe problemy z instalacją, ale po przebrnięciu wszystko działa ok. Polecam ten darmowy serwer!

Lukash
15-03-2006, 18:22
Dzieki, ale problem sie nie rozwiazal moze spowodowane jest to tym ze caly pakiet Joomli jest w podfolderach wpisuje:http://fpguild.ovh.org/www/joomla/installation/
Nic nie wyskakuje nawet sekwencja starotowa czy ktos mi moze powiedziec dlaczego??(uzywam SmartFTP) Prosze o rade.
Jest to troche irytujace z racji ze chyba tylko mi sie nie udalo nawet odpalic instalacji:eek::confused:

Dodam ze wrzucilem teraz Joomle 1 0.8 PL
Pozdrawiam

livio
15-03-2006, 18:42
Już 3. raz na tym forum napiszę:

OVH to po polsku "Bardzo Problematyczne Serwery"

danieladrianka
15-03-2006, 18:48
z tego co pamiętam na OVH wszystko wrzucasz do katalogu 'www' a potem aby wywolac instalke wpisujesz http://twojanazwa.ovh.org/
powinno odrazu otworzyc stronę instalacji !!!
Pozatym zobacz tu -> www.awardspace.com (http://www.awardspace.com) żadnych kłopotow z joomla i na dodatek za free !

webmario
15-03-2006, 19:32
dokładnie, nie twórz żadnych katalogów, tylko skopiuj wszystko wszystko do www i nie zapomnij usunąć index.htm ze stronką ovh.
powinno odpalic automatycznie, jesli nie to wpisz .....twojastrona.../installation/

magic
15-03-2006, 21:13
O ile pamiętam (już o tym pisałem na tym forum) na ovh jest taki myk, że trzeba sobie zrobić lokalnie pusty plik .htaccess i wrzucić go do głównego katalogu.
Wtedy instalacja pójdzie z mety.

Lukash
15-03-2006, 22:36
Dzieki wielkie Panowie zadzialalo...wystarczylo wyzucic z pod katalogu joomla do www.:)

Serdeczne Dziekuje
Pozdrawiam

Lukash
15-03-2006, 23:08
Wlaczyla mi sie instalacja, ale serv nie spelnial nie ktorych wymogow Jooml.
Blad dotyczyl .Folder Tymczasowy, Safe Mode, Magic Quotes GPC

Zmienilem chmod na 707 we wszytkich katalogach i pod katalgoach.
Niestety ale wyskakuje mi :
Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem.
Error 403

Co teraz..?

magic
16-03-2006, 02:50
Najpierw spróbuj to co wyżej napisałem.
A później po kolei ...

danieladrianka
16-03-2006, 10:46
a ja naprawdę wszystkim proponowałbym dać sobie spokój z OVH i instalacją tam Joomli lub Mambo, szczególnie tym osobom które dopiero zaczynają przygodę. Jest naprawdę kilka innych darmowych serwerów na których Joomla instaluje się i chodzi lepiej niż na coponiektórych płatnych serwerach i hostingah!! Po co wy się ludzie tak męczycie z tym OVH ??? Napraedę to taka rewelacja ?? Mam tam 2 konta i dwie Joomle, fakt chodzą ale co rusz jakieś kłopoty są, a na innych kontach nie ma ;) Serio po co tak się męczyć ?

Lukash
16-03-2006, 14:20
Ok dziala inastalacja ale tak jak wczesniej wspomnile wyskakuje mi nie zgodnosc; w niektorych opcjach servera, Czym mam zmieniac chmood na 777 w tych katalogach czy tylko configuration na 666? Czy moge zostawic bez zmian, czy wplynie to negatywnie na dzialanie Jommli?

Folder Tymczsowe Nieokreślony, zapisywanie niemożliwe
Safe Mode ON
Magic Quotes GPC OFF

Pozdrawiam

webmario
16-03-2006, 16:29
a ja naprawdę wszystkim proponowałbym dać sobie spokój z OVH i instalacją tam Joomli lub Mambo, szczególnie tym osobom które dopiero zaczynają przygodę. Jest naprawdę kilka innych darmowych serwerów na których Joomla instaluje się i chodzi lepiej niż na coponiektórych płatnych serwerach i hostingah!! Po co wy się ludzie tak męczycie z tym OVH ??? Napraedę to taka rewelacja ?? Mam tam 2 konta i dwie Joomle, fakt chodzą ale co rusz jakieś kłopoty są, a na innych kontach nie ma ;) Serio po co tak się męczyć ?

no ja działam na ovh kilka miesięcy i nie mam żadnych problemów:rolleyes:

anja_d
27-01-2008, 21:00
Ok dziala inastalacja ale tak jak wczesniej wspomnile wyskakuje mi nie zgodnosc; w niektorych opcjach servera, Czym mam zmieniac chmood na 777 w tych katalogach czy tylko configuration na 666? Czy moge zostawic bez zmian, czy wplynie to negatywnie na dzialanie Jommli?

Folder Tymczsowe Nieokreślony, zapisywanie niemożliwe
Safe Mode ON
Magic Quotes GPC OFF

Pozdrawiam

Ja mam dokładnie to samo :-) Siedzę nad tym badziewiem już cały dzień i szlag mnie trafia. W dodatku jestem początkująca w tych kwestiach i nawet nie wiem gdzie te ustawienia można zmienić, czy np. wystarczy tylko odpowiedni wpis w pliku .htaccess, a jeśli tak to jaki?! I bardzo proszę osoby, które mają Joomle na ovh żeby (zamiast się głupio chwalić) napisały takim (ciemniakom :-P) użytkownikom jak My jak to zrobić krok po kroku, żeby było dobrze... Z góry dziękuję. Acha i jeszcze jedno... dla informacji tych, którzy zechcą mnie nazwać leniwą czy coś w tym stylu... dotarłam do książki Joomla! ćwiczenia (to rzeczywiście dla bardzo początkujących) i wszelkiego rodzaju publikacji na temat ewentualnej instalacji Joomli. Dodam jeszcze że mam Joomlę na komputerze osobistym z Krasnalem i bez problemu poszło. POzdrawiam, Ania :-)

kurtz
27-01-2008, 21:15
[...]

anja_d
27-01-2008, 21:21
A co w przypadku JoomlaPE?? Boże jak tak czytam co Wy do mnie piszecie to zielona się robię i zastanawiam się czy nie porywam się z motyką na słońce :-)

anja_d
27-01-2008, 21:23
Holender nie zauważyłam że to nie ten wątek ale problem ten sam tylko z JoomlaPE!

kurtz
27-01-2008, 21:24
[...]