PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana nazwy administrator



bargain4uuu
12-10-2007, 19:45
Witam czy mozna jakos zmienic nazwe administrator w np.www.twojastrona.pl/administrator czy ta nazwe mozna zmienic na jakas inna tak zeby wszystko bylo ok???? Bo probowalem ale nie moglem sie juz wogole zalogowac:)

PeFik
12-10-2007, 22:44
Niestety można to zrobić tylko i wyłącznie przed instalacją ...
inne kombinacje grożą ... brakiem możliwości zalogowania, czego miałeś przykład.

...jeśli chcesz chronić folder administrator zrób to za pomocą pliku .htaccess - gdzieś na forum był wątek bezpieczeństwo.
Albo rzuć okiem tu : http://home.pl/pomoc/funkcje/htaccess/kontrola

bargain4uuu
13-10-2007, 13:10
zmienilem nazwe katalogu przed instalacja i sa bledy :(

max-301
14-01-2011, 09:21
Witam czy mozna jakos zmienic nazwe administrator w np.www.twojastrona.pl/administrator czy ta nazwe mozna zmienic na jakas inna tak zeby wszystko bylo ok???? Bo probowalem ale nie moglem sie juz wogole zalogowac:)


No ja zrobiłem wczoraj to samo. Od zaplecza zmieniłem nazwę i po wylogowaniu siedzię i płączę :placz:.
Czy poprzez pliki w katalogu mogę jakoś zmienić dane aby zalogować się do zaplecza??

Dlaczego ten sposób zmiany jest niewłaściwy??
NA stronie wiki.joomla.pl jest podane


Kierunki

Zaloguj się do panelu administracyjnego
Wybierz z menu nawigacyjnego opcję Witryna- > Użytkownicy
Otwórz edytor szczegółów konta głównego administratora
Zmień nazwę użytkownika z admin na inną, złożoną z mieszaniny liter i cyfr, najlepiej co najmniej 8 znaków.
Zapisz
Zapamiętaj nową nazwę użytkownika!

GOGOKOM
14-01-2011, 23:56
A szukałeś na forum jak tak to słabo:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?11532-zmiana-domyslnego-katalogu-administrator
Powyższy przykład dotyczy wersji J 1.0 ale podejrzewam że w 1.5 i 1.6 to tyle samo roboty no i kłopot przy przeróbce każdego dodatku odwołującego się do katalogu administrator.
Bo jak sam się na pewno domyślasz zmiana w samej joomla nie wystarczy chyba że nic do niej nie doinstalujesz.

kerios83
16-01-2011, 23:00
Sa dodatki umozliwiajace dodanie frazy po administrator np. strona.com/administrator?mojdodatkowytekst. Byl to chyba jSecure Authentication Plugin ale teraz nazywa sie to chyba Kareebu-Secure.

Warto bo zawsze to wplywa na bezpieczenstwo witryny.

max-301
17-01-2011, 08:33
MI chodziło jedynie o zmianę loginu "admin" na coś swojego. Widzę że wiąże się to także ze zmianą katalogu i ręczną zmianą wpisów. Ja na razie odpuszczę temat.

Z logowaniem sobie poradziłem poprzez PHPmyadmin - tam w uzytkownikach ponownie dałem edycję i przywtróciłem login "admin". Po tym zalogowałem się tradycyjnie do zaplecza.

Dzieki za wskazówki. TAk zwoją drogą to dziwne że Joomla dopuszcza zmianę loginu a potem lipa.
hmm ?? Za mało jeszcze wiem :)

TLo
17-01-2011, 09:22
MI chodziło jedynie o zmianę loginu "admin" na coś swojego. Widzę że wiąże się to także ze zmianą katalogu i ręczną zmianą wpisów. Ja na razie odpuszczę temat.

Zmiana nazwy loginu ADMIN na dowolny inny nie wiąże się z niczym, poza edycją słowa ADMIN. Wśród użytkowników mojej witryny od dawna nie ma admina, bo zmieniłem słowo ADMINISTRATOR na własne. Możesz też założyć dowolne konto użytkownika, nadać mu uprawnienia głównego administratora, a poprzednie konto adminowskie wyłączyć.
Tak mi się przynajmniej zdaje...

//Witaj @Alex51 - zsynchronizowało nam się :) //

alex51
17-01-2011, 09:24
Skąd to przekonanie, że nie można zmieniać loginu? W każdym momencie możesz zmienić swój login i hasło bez żadnych specjalnych procedur. Na przyszłość proszę o precyzyjniejsze stawianie problemu, by nie zmuszać innych do znajdywania sposobów Ci nieprzydatnych.

//Cześć @TLo, tośmy się podobnie wypowiedzieli :)//

agawerb
28-11-2011, 22:46
bardzo mi pomogła podana informacja do zmiany loginu i hasła,
krótko, zwięźle i czytelnie
agawerb