PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a integracja z wordpressem?



comendante
12-10-2007, 22:54
Witajcie!
mam takie pytanie czy jest możliwa integracja joomli zwordpressem.
Na joomla.org w stopce znalazłem coś takiego:
"The Joomla! Team Blog Component is proudly powered by WordPress (http://wordpress.org/) and JoomProsolution (http://projects.j-prosolution.com/en/projects/os-projects/project-openwp.html) "
Czy ktoś to kiedyś testował i mógłby powiedzieć jak działa?

mery_master
13-10-2007, 12:35
W jakim celu chcesz taką integrację ?

comendante
13-10-2007, 19:43
Chce zrobić serwis informacyjny z blogami.
Będzie to serwis o profilu literacko kulturalnym.
Chciałbym aby część osób prowadzących ten serwis prowadziła także swoje blogi. Dotyczy to także zwykłych użytkowników.
Co do głównego serwisu to będą tam artykuły komentarze do nich,ogłoszenia ankiety itp. Raczej ma być to serwis spartański. Nie przewiduje aby korzystało z niego kilka tysięcy osób jak na razie myślę o 500 użytkownikach w ciągu 2 - 3 lat. Myślę że cel jest realny. Nie chodzi o 500 blogów tylko osób czytających artykuły oraz je komentujący.
Taki jest mój cel.
Jeżeli macie inne rozwiązania do tego celu jestem na wszystko otwarty.
Bardzo będę wdzięczny za waszą pomoc.

zwiastun
13-10-2007, 22:15
Koniecznie kodowanie Joomla! w utf-8. I próbuj. jest trochę różnych problemów, ale to normalka. Komponent jest zintegrowany z Joomla, zatem nie jest potrzebne integrowanie, a instalacja i dostosowanie. Polskiego opisu albo nie ma, albo nie znam. A odpowiedź na Twój post wymagałaby pewno takiego opisu. Napotkasz konkretne problemy, wtedy pisz.

comendante
19-10-2007, 15:53
A jeszcze mam pytanko (chociaż sądzę, iż nie otrzymam odpowiedzi) dotyczące wordpressa czy ktokolwiek z was próbował zintegrować wordpress w wersji multi user?
Prawdziwym wyzwaniem jest oprócz integracji spolszczenie wersji mu. Ale to jest problem, nad którym należy się zastanowić po integracji.

Piotr111
05-12-2007, 09:23
Nie bardzo rozumiem jak instalować wordpress pod joomle. Wordpress to odrębny cms (chyba, że się mylę). Nigdzie nie napotkałem komponentu, który by instalował wordpress pod joomla. A wydaje mi się, że połączenie tych dwóch systemów byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. Czy są jakieś sztuczki na to? Bo na razie przyszło mi do głowy wyłącznie zainstalowanie wordpress pod subdomeną serwisu i zrobienie prostego linku z menu nawigacyjnego. Ale przecież nie o to chodzi, aby użytkownicy rejestrowali się dwa razy, chciałbym,aby najnowsze wpisy z wordpress trafiały np. na migawki , aby szablon był ten sam itp.
Będę wdzięczny za odpowiedź

Riaan
31-12-2007, 01:48
tez zastanawiam sie nad zintegrowaniem wordpressa z joomlą, mam 500 uzytkowniczek z pasją i fajnie by było gdyby mogly zakladac swoje blogi odrazu... a moze automatycznie by były zakladne razem z rejestracją :D.
Joomle mam juz zintegrowaną z smf i to pewnie będzie kolejna trudnosc... ale co tam, w koncu to wyzwania uczą :D

zwiastun
31-12-2007, 02:42
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,3374/Itemid,35/