PDA

Zobacz pełną wersję : Dynamiczny rozmiar strony a header



Jdwind
13-10-2007, 11:51
Witam, mam stronę z dynamicznie zmieniającym się rozmiarem (w zależności od wielkości okna przeglądarki ;)). I teraz mam pytanie - chciałbym, aby mój header był wyświetlany na 90% okna (tak mam w pliku index.php), ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, jeżeli mam w nim konkretny obrazek. Możecie mi podpowiedzieć, jak rozwiązujecie takie sprawy? Czy lepiej ustawić na sztywno jednak szerokość obrazka?
Pozdrawiam, Jacek.

zwiastun
13-10-2007, 17:59
Przeglądarki, poza wyjątkami, nie obsługują skalowania grafiki. Nie uzyskasz więc efektu, jaki chcesz uzyskać, jeśli nie będzie to flash. Możesz skorzystać z właściwości overflow do ukrycia części obrazka w przypadku, gdy pojawia się na stronach z mniejszą rozdzielczościa, a pełna wielkość Ci nie odpowiada.

Jdwind
14-10-2007, 06:23
Czyli, jeżeli dobrze rozumiem (a Flash odpada) to najlepiej dać w nagłówku albo mały obrazek (np. jak na forum) z tłem na reszcie nagłówka - wtedy może mieć szerokość 90 czy 100%, albo ustawić obrazek "na sztywno" do wymiaru, chyba najczęściej dziś spotykanej rozdzielczości monitora 17", i po bokach ewentualnie dać kolor tła?
P.S. - świetne wydanie SDJ extra - starter kit.
Pozdrawiam.