PDA

Zobacz pełną wersję : dodanie użytkowników w bazie



szymciak
13-10-2007, 20:03
Witam

Zapewne jak to nowy użytkownik forum spotkam się z niechęcią przez starych wyjadaczy ...
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już próbował wrzucić bazę danych użytkowników do joomli
Chodzi mi o skopiowanie ok 500 wpisów (mam dane w pliku *.xls) przekształciłem to na plik bazy danych ążeby można było wkopiowac do bazy.
Wszelkie pola jakie są w bazie joomli zostały odpowiednio dodane.
Po próbnym wkopiowaniu kilku rekordów w bazę manewr sie nie powiódł.
Ręczne klepanie danych przez stronę działa normalnie.
Podejrzewam że nie daje to efektu przez pole hasła.. bo zostawiałem puste w celu zmiany przez userów po pierwszym zalogowaniu.
Jeśli ktoś robił coś takiego prosze o pomoc ..
Pozdrawiam
Szymek

zwiastun
13-10-2007, 21:21
Czemu zaraz niechęć?
Przeniesienie danych użytkowników z bazy do bazy jest zadaniem nieco złożonym. W Joomla! "dane" o użytkownikach umieszczone są w kilku, a nie w jednej tabeli bazy danych! I pewno dlatego manewr się nie powiódł. Więcej, choć nie wprost, znajdziesz:
http://www.demo.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,2/Itemid,24/
Podobnie jak w przypadku opisanego tam odtwarzania konta administratora, trzeba stworzyć wpisy w kilku innych tabelach. Pooglądaj dokładnie te tabele w Joomla i zapewne dojdziesz, co trzeba zrobić.

szymciak
13-10-2007, 21:44
niechęć bo wpadam na forum .. i odrazu pisze ze mam problem .. znam to z innych for na ktorych się udzielam .. i zazwyczaj tacy userzy jak ja ..którzy odrazu wala z problemem .. niechętnie są przyjmowani ..

a co do tematu ...tak jak pisałeś ..tak zrobiłem .. wkopiowałem dane do tabeli users..bo myślałem że tylko tabela users jest odpowiedzialna za konta użytkowników..
dzięki za link popatrzę i popróbuję ..