PDA

Zobacz pełną wersję : Śmieci po ZoomGallery



wicy
14-10-2007, 01:19
Miałem problem z ładowaniem plików do galerii i postanowiłem usunąć wszystko i zresetować galerię (w ustawieniach). Potem zrobiłem optymalizację tabel.
Okazuje się że ZG pozostawił po sobie puste katalogi galerii jak np. LXIARI. I teraz mam jeszcze większy problem.
1) Biblioteka mediów wywala błędy przy wejściu "Warning: opendir(/home/freehost/t/g/tgcp/www/images/zoom/LXIARI/thumbs) [function.opendir (http://www.tgcp.lua.pl/administrator/function.opendir) on line ]: failed to open dir: Permission denied in /home/freehost/t/g/tgcp/www/administrator/components/com_media/admin.media.php223"2) Nie mogę usunąć ręcznie tych katalogów przez FTP - błąd 550 permision denied. Nie pomaga zmienianie chmodów bo też informuje, że nie mogę zmienić praw do plików i katalogów pozostawionych przez ZG

Jak sobie z tym poradzić? :confused:

mlodzian
18-10-2007, 13:01
Sprubuj ją ponownie zaintalować (tylko trzeba poprawnie) miałem podobny błąd z jodgetem.

wicy
18-10-2007, 13:33
Pierwsze co zrobiłem to wywalenie Zoom Gallery (łącznie z tabelami z bazy) i instalacja od nowa. Nic nie pomaga. Jak nie było można, tak nie można. Myślę że administrator (lua.pl) w międzyczasie zmienił ustawienia php (do czego się nie przyznaje) bo wcześniej było ok a teraz wyskakują błędy i ostrzeżenia, których wcześniej nie było. Poza tym nie mogłem usunąć starego forderu zoom, gdyż coś pop... mu prawa dostępu i wycięło pliki w podfolderach galerii, których nie było widać przez ftp, a folderów nie dawało się usunąć. Admin próbował przywracać pliki i zmieniać prawa, ale oni chyba nad tym nie do końca panują. Czas zmieniać hosting :(

floyd
18-10-2007, 13:46
Miałem ten sam problem z usuwaniem katalogów po zmg. Poradziłem sobie używając do tego File Menagera dostępnego z panelu administracyjnego na moim serwerze.W każdy inny sposób nie dawało rady. Może go tez masz , spróbuj.

mlodzian
18-10-2007, 22:16
No ja musze jeszcze tylko pliki instalacyjne joomli usunąc ale nie moge ani joomlaxplorerem ani z ftp. Z panelu joomli mam takie coś:
BŁĄD: 623649560installation: Nie można odczytać katalogu. A przez FTP (TC7) opoeracje niby wykonuje ale po odświerzeniu listy plików na serverze katalog dalej tam jest :confused: i co teraz?