PDA

Zobacz pełną wersję : JACLplus błąd składni



Halszczak
15-10-2007, 13:15
Chyba tak jak w temacie, zainstalowałem ustawiając wszystkie chmody wedle instrukcji, załapało i zaczęły się schody. W panelu konfiguracyjnym można wszystko z wyjątkiem dodawania uprawnień grupom userów. W trakcie zapisywania zmian wywala taki błąd administrator/components/com_jaclplus/admin.jaclplus.php on line 716
Rozchodzi się o funkcję getCfg do której w jakiś sposób nie mam dostępu, a która za zmiany jest odpowiedzialna. Poniżej kod od linii 714 do 722

//allow super administrator to add new ACL type
$allowsuperadmin = false;
if( $_config->getCfg('admin_acltoany') ) {
if ($my->gid == 25) $allowsuperadmin = true;
} else {
if ($my->gid == 25 && $row->group_id == 25) $allowsuperadmin = true;
}
if ( $allowsuperadmin ) { // to any group
$query = "INSERT INTO #__jaclplus SET aco_section = '".$aco_section."', "P.S. Niestety z angielskim u mnie gorzej niż źle, na początku błędu jest jeszcze takie coś: Call to a member function getCfg() on a non-object in.
Mam uprawnienia super admina.

Halszczak
16-10-2007, 10:39
Sprawa wygląda następująco (to jakby ktoś miał takie problemy): komponent działa jak złoto, niestety tylko w warstwie "artykułowej". Każdy inny komponent, do którego chcemy nadać osobne uprawnienia musi mieć swojego hacka, w przeciwnym wypadku wywala błąd (patrz wyżej). Trochu pokombinowałem i spolszczyłem (o ile można tak to nazwać) wszystko (chyba) co Jacl podmienia. Niestety z powodu nikłej znajomości angielskiego, sam komponent jest nie ruszony.
Gdyby się komuś chciało tutaj (http://uwrocie.info/joomla)są przerobione przeze mnie pliki.
Jeszcze jedno, ten komponent działa tylko z joomlą 1.0.13.