PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd GETIMAGESIZE



pzywy
15-10-2007, 17:18
Witam,
pojawił się dizisaj problem z wgrywaniem zdjęć do sklepu VM , ponizej podaję komunikat.
Serwer jest w nazwa.pl, SAFE_MODE jest OFF.

czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Warning: getimagesize() [ function.getimagesize]: Read error! in /usr/local/apache/www/htdocs/domena/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 361


Error: The following image update command failed: $ret = @move_uploaded_file("/tmp/phpdGHlj9", "/usr/local/apache/www/htdocs/domena/components/com_virtuemart/shop_image/product/2567959ef8e0bb53fe0ca96fdeaa18bc.gif");
if( $ret === false ) {
$ret = copy("/tmp/phpdGHlj9", "/usr/local/apache/www/htdocs/domena/components/com_virtuemart/shop_image/product/2567959ef8e0bb53fe0ca96fdeaa18bc.gif");
}

pozdrawiam
piotr

kane
16-10-2007, 09:57
He'h, a przy innych zdjęciach też masz ten problem?

pzywy
16-10-2007, 11:03
nie, generalnie używam tylko (na razie) sklepu VM dlatego trudno powiedzieć czy w przypadku innych komponentów byłby podobny problem.
---------
Dodam, że pozwoliłem sobie zrobić aktualizację z wersji 1.07 do wersji 1.12 i myślę , że tu gdzieś jest pies pogrzebany ...

kane
16-10-2007, 17:38
Read error sugeruje brak uprawnień do odczytu na zdjęciu, albo na katalogu w którym dane zdjęcie się znajduje.
Ew. zdjęcie może być nieprawidłowe.

pzywy
16-10-2007, 17:58
oczywiście uprawnieniaa katalogów do odczytu sprawdziłem od razu,
tak jak pisałem, udało się wklepać 5 artykułów a potem odrzuca ...
(uprzedazjąc pytania - powierzchina dyskowa i trasfer są z dużym zapasem).
------
UDAŁO SIĘ rozwiazac ten ten problem, może komuś się przyda....
w pilku .htacces należało dopisać linijkę :
php_flag short_open_tag off

zwiastun
16-10-2007, 23:37
Rozwiązuje problem, ale nie wszędzie na serwerach można lokalnie modyfikować ustawienia. W przypadku takich "błędów" (formalnie nie jest to błąd, aleponieważ Joomla! korzysta z XML, w skryptach PHP powinny być używane pełne znaczniki <?php, a nie skrócone <?), a więc w przypadku takich błędów należy przejrzeć skrypty, wyszukać znaczniki <? i zastąpić je <?php (oczywiście, dotyczy znaczników wprowadzajacych kod PHP, nie XML)

pzywy
17-10-2007, 13:23
Dzięki za rzeczową odpowiedź,
też mam takie wrażenie, że jest to takie "połowiczne" rozwiązanie, chociaż cieszy, że działa !
Natomiast rodzi się od razu pytanie, czy jeśli zrobię edycję skryptów, pozmieniam wszystkie znaczniki, to czy przy następnej aktualizacji nie będę miał znowu takiego problemu ... ?

gadas
29-09-2008, 13:46
Warning: getimagesize(images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfdemo//libraries/tcpdfsam-4.jpg) [function.getimagesize (http://www.3.pbx.pl/function.getimagesize)]: failed to open stream: No such file or directory in /libraries/tcpdf/tcpdf.php on line 3672
TCPDF error: Missing or incorrect image file: images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfdemo//libraries/tcpdfsam-4.jpg
U mnie jest podobnie nie wiem jak to rozwiazać raz moge wyświetlic raz nie moge ten komunikat pojawił sie po aktualizacji zdjeć i pozostał ze mna mam nadzieje ze nie na zawsze ....:eek: Jak rozwiązać ten problem by sie nie pojawiał w przyszłości .

zwiastun
29-09-2008, 13:52
My nie sprawdzimy jednak, czy ten plik, o którym mowa w komunikacie błędu:
a) jest na Twoim serwerze, czy go nie ma
b) ma prawa do odczytu, czy ich nie ma
c) czy powodem nie są wspomniane wyżej krótkie znaczniki
d) jest poprawny, czy nie jest (np. czy nie ma krótkich znaczników?)
e) czy ma poprawną nazwę, czy nie.

gadas
29-09-2008, 16:11
My nie sprawdzimy jednak, czy ten plik, o którym mowa w komunikacie błędu:
a) jest na Twoim serwerze, czy go nie ma
b) ma prawa do odczytu, czy ich nie ma
c) czy powodem nie są wspomniane wyżej krótkie znaczniki
d) jest poprawny, czy nie jest (np. czy nie ma krótkich znaczników?)
e) czy ma poprawną nazwę, czy nie.
Odp.
a jest rozmiar wielkość sie zgadza
b sprawdziłem ma
c hmmmmmmmm
e HMMMMMMMMMM
c i e sprawdzam :)
Edit : Wiec juz wszystko działa ale musiałem odchaczyć Adresy z przyrostkiem w konfoguracji ....