PDA

Zobacz pełną wersję : Dostęp do serwisu dopiero po zalogowaniu



cez
15-03-2006, 12:38
Witam wszystkich,
Chciałbym stworzyć serwis do którego dostęp będzie dopiero po zalogowaniu. Oczywiście można to zrobić poprzez .htaccess, ale może (niemal jestem pewien), że Joomla sam w sobie to potrafi. Poproszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam,

stone
15-03-2006, 12:47
jak dla mnie to .htaccess jest najlepszym wyjsciem, nie spotkałem się z taką funkcja w samej Joomli

cez
15-03-2006, 13:07
jak dla mnie to .htaccess jest najlepszym wyjsciem, nie spotkałem się z taką funkcja w samej Joomli
OK, jeśli poprzez .htaccess to w jaki sposób uniknąć podwójnej autoryzacji użytkowników (pierwsza dzięki .htaccess, druga wynikająca z uprawnień w samej Joomli)? Login mogę odczytać z $_SERVER['REMOTE_USER'], ale co dalej?
Pozdrawiam,
Cez

nexus246
15-03-2006, 13:48
Możesz tez tak zrobić. Wszystko w menu dajesz na registered. Robisz pozycję modułu o nazwie np "zaloguj" i wprowadzasz drobną zmianę do pliku includes/joomla.php a konkretnie do funkcji mosNotAuth tak że po zmianie wygląda tak:



function mosNotAuth()
{
global $my;
echo _NOT_AUTH;
if ($my->id < 1)
{
echo "<br />" . _DO_LOGIN;
echo "<div style=\"text-align:center;margin:20px;\">";
mosLoadModules('NotAuth');
echo "</div>";
}
}

ewentualnie oczywiscie mozesz zmienić komunikaty _NOT_AUTH i _DO_LOGIN etc.

cez
15-03-2006, 15:17
Możesz tez tak zrobić. Wszystko w menu dajesz na registered. Robisz pozycję modułu o nazwie np "zaloguj" i wprowadzasz drobną zmianę do pliku includes/joomla.php a konkretnie do funkcji mosNotAuth tak że po zmianie wygląda tak:



function mosNotAuth()
{
global $my;
echo _NOT_AUTH;
if ($my->id < 1)
{
echo "<br />" . _DO_LOGIN;
echo "<div style=\"text-align:center;margin:20px;\">";
mosLoadModules('NotAuth');
echo "</div>";
}
}

ewentualnie oczywiscie mozesz zmienić komunikaty _NOT_AUTH i _DO_LOGIN etc.
Czy to oznacza, że do Joomli zostanie zalogowany użytkownik wcześniej logujący się poprzez .htaccess? Wiąże się to z różnymi prawami różnych userów.