PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań dotyczących SOBI2



kona
15-10-2007, 23:16
Witam, mam kilka pytań odnośnie komponentu Sobi2

1. Jak usunąć Powered by Sigsiu.NET?

2. Jak zrobić, zeby można było dodawać większą ilość zdjęć?

3. Jak zmienić kolor czcionki w menu sobi2?


Z góry dziękuje za pomoc.

p.s szukałem na forach, ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania, dlatego postanowiłem napisać post, który zapewne przyda się nie jednej osobie.

Pozdrawiam.


Podbijam :)

kona
18-10-2007, 01:14
kolejny problem.
Podczas dodawanie nowego wpisu, cale pole (to gdzie sie wszystko wpisuje podczas dodawania) jest tak jakby za szerokie i rozwala cała template.

Wychodzi na to, ze nie jest dostosowane do miejsca, w którym powinien wyswietlac sie tekst itp. jak zrobic, zeby nie rozwalało thema?

http://www.djkona.pl/1.jpg

czerwona kreską zaznaczyłem miejsce, w którym powinno się wszystko "konczyc".
Co mam zrobić, zeby to dodawanie nowego wpisu zmniejszyc? jaki plik wyedytowac i co takiego?

Bardzo proszę o pomoc.

jafeth
19-10-2007, 11:04
Ad. 1
"Power by.." Nie wiem której wersji używasz, więc nie ma sensu pisać Ci jaka to linijka. Ale znajdz w pliku frontend.class.php funkcję buildFooter i tam zakomentuj: $h = "P"."o"."w"."e"."r"."e"."d"." "."

Ad.2 O ile dobrze pamiętam jest dodatek galerii do Sobi

ad 3. To najlepiej ustawić w stylach twojej templatki np.
#menu_sobi a {
color: #345435;
}


co do szerokości, to też ustaw na sztywno szerokość kontenera który zawiera zawartość głównej treści.

Powodzenia

PS: PRzydałby się link :)

kona
19-10-2007, 15:30
Wiem, że szerokosc powinna być w stylach, ale przegrzebalem caly i nie znalazlem zadnej funkcji dotyczącej szerokosci dodawania nowego wpisu.
Jak Pan wie, to bardzo bym prosił napisać, która to? moze jej poprostu nie ma?

Co do galerii - jest, i mam ja na dysku. Ale podczas instalacji wyskakuje bład, ktory informuje mnie, ze jest niewlasciwy blik XML badz jego brak. A plik jest, i jest właściwy, bo "walidowałem" go i sprawdzałem poprawnosc.


Jeżeli chodzi o styl menu sobi - dziekuje i sprawdze, ale powinno zadzialasc na pewno (nie pomyslalem o tym)


pozdrawiam

jafeth
19-10-2007, 15:58
Nie ma takiej "funkcji" która określa szerokość dodawanego wpisu. Trzeba wszystko załatwić stylami. Tutaj patrzę że najbardziej rozszerza pole z opisem więc proponuję dodać do styli
.mceEditor
{
width: 150px;
}
oraz zmniejszyć liczbę kolumn dla pola opisu w adminie -> Sobi -> konfiguracja -> menadżer pól


Poza tym proponuję nadal poszukać klasy która określa właściwości okna w którym wyświetla się główna treść np.: maincontent, main lub maincontainer coś w tym stylu powinno być.

Co do galerii to ciężrko powiedzieć, trzeba by było sprawdzić paczkę lub poszukać innej wersji.

Pozdrawiam również

kona
19-10-2007, 22:56
Kurcze, zrobiłem tak jak napisałes wyzej i nic :(

Mam SOBI2 RC 2.7.4

mod menu do sobi, chyba do tego najnowszego 2.8 cos. Bo sciagnelem bezposrednio z oficjalnej strony.

do template_css dodałem to do zmiany czcionki, koloru menu i nic

i dodałem również to do zmiany szerokosci pól "dodaj nowy wpis" i tez nic :(


Moglby mi ktos powiedziec, gdzie dokladnie to dodac? w ktorym miejscu, jakim pliku itd?

Bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam

kona
21-10-2007, 20:56
Jeszcze tylko 1 problem ;)

Jak dodać gallery plugin, zeby zdjecia dodane wyswietlaly sie w poszczegolnym wpisie?

tix
14-10-2009, 23:40
No wlasnie mam ten sam problem.. zdjecia sa dodane, ale nei wyswiatlaja sie w danym wpisie :/ Ktos jest w stanie pomóc?

edit: wgralem advanced template i pomogło :)