PDA

Zobacz pełną wersję : Przestał mi przyjmować nowe fotki



yogi009
18-10-2007, 01:04
Witam, mój problem jest następujący: mam witrynkę z artykułami (między innymi), w artykułach są osadzone fotki (1-3, bez przesady). Podczas dodawania kolejnego artykuły stwierdziłem, że wyświetla się on bez fotografii, kiedy zmieniłem obrazek na inny (wrzucony na serwer dawniej), to ten obrazek jest wyświetlany.
Idąc tropem 007 postanowiłem wstawić po prostu jeden obrazek wykorzystując Simple Image Gallery - dodałem nowy katalog, wrzuciłem tam 1 zdjęcie - okazuje się, że nie widzi ścieżki (a inne foldery z galeriami zdjęć wyświetlanymi przez ten dodatek widzi i galerie działają).
Postanowiłem użyć {mosimage}, dodałem do /images/stories moje zdjątko, ale podczas próby określenia w zakłądce artykułu "Obraz" nie widzi dodanego pliku.

Generalnie wygląda to tak, jakby joomla nie widziała nowo założonych na serwerku (nazwa.pl) folderów (w /images/stories) ani plików ze zdjęciami - starsze są widziane normalnie.

Poproszę o poradę, czy to kwestia uprawnień (wyglądają na takie same, jak w starszych plikach), czy też może należy zapytać o coś admina nazwy.pl ?

Pozdrawiam

yogi009
22-10-2007, 03:31
Widzę, że moje pytanie jest owiane minutą ciszy.. ci od hostingu mnie spuścili z wodą twierdząc, że to na bank wada oprogramowania (joomli)... może ktoś się jednak spotkał z podobnym problemem ? Będę zobowiązany.

kkmm1
22-10-2007, 11:41
A moze twoje fotki sa z bledem?
Aby pomoc w rozwiazaniu problemu trzeba by miec dostep do admina :)
Generalnie 007 sprawdz co ostatnio zainstalowanes z dodatkow i co wazniejsze sprawdz na wielu zdjeciach z roznych zrodel bo moze sie okazac ze mimo iz zdj. ma format "jpg" jest zle przekonwertowane itp. i nie odczytasz pliku poprawnie a ty zwalasz na joomle :P Osobisie uwazam, ze to joomla nie zawinila. Pozdr

P.S podaj wersje joomli oraz zobacz ile masz miejsca w bazie (chociaz to raczej nie to ale dobry detektyw sprawdza wszystkie poszlaki :) )

yogi009
22-10-2007, 23:02
To chyba nie jest sprawka fotek z błędem, sprawdziłem to na innych i też nie działa. Baza wykorzystuje 30% zadeklarowanego miejsca. Wersja Joomli to 1.0.11 Stable. No i do tej pory wszystko chodziło normalnie. Wszystkie fotki przed wrzuceniem via ftp na serwer (nazwa.pl) obrabiam GIMP-em i zapisuję w formacie .jpg, .gif albo .png (w zależności od potrzeby). Nic nie instalowałem od kilku tygodni, więc trudno zwalić winę na jakiś moduł, czy komponent. Ogólnie poza standardem mam tam Lettermana, Events, ExtCal, FacileForm, Joomlaboard Forum, VirtueMart 1.0.12 - tego ostatniego chciałem wyrzucić żeby ulżyć trochę serwerowi (okazał się niewykorzystywany), ale po usunięciu komponentu i modułów nie odpala mi się strona (jest komunikat o błędzie przy wyszukiwaniu czegoś tam w ścieżce admina (i oczywiście w podkatalogu virtue).

raf-tv
31-10-2007, 02:53
Spróbuj pozmieniać chmody wgranych obrazków np na 666

boltuc
31-10-2007, 21:13
sprawdź czy w nazwach plików nie masz PL znaczków, IE tego nie lubi :)

yogi009
31-10-2007, 21:29
Poustawiałem chmod 666 na obrazki (chociaż inne się wyświetlają), w nazwach plików nie stosuję polskich znaków, ani spacji, czy innych znaków specjalnych. Niestety dalej kiszeczka.

kkmm1
31-10-2007, 22:46
jak juz pisalem... link do strony moze by ultwil sprawe .... podaj na prv jak nie chcesz tutaj

Halszczak
01-11-2007, 00:53
A jaką masz pojemność konta? Sprawdź czy przypadkiem nie zapchałeś serwera, najczęstszą przyczyną 'zatkania" jest plik error.log.

yogi009
13-12-2007, 16:10
Postanowiłem dzisiaj zajrzeć ponownie na szanowne forum, niestety mój opisany w wątku problem nie został rozwiązany (dobrze, że nikt się jeszcze nie pieklił). Co do ustawień typu poziom uprawnień, prawidłowe nazwy plików, ilość miejsca na serwerku i wielkość bazy danych (30% wykorzystania), to chyba nie jest prawidłowa diagnoza. Na tym samym serwerku hulają jeszcze inne kopie Joomli (inne witrynki) i tam wszystko jest o'k. No i tak sobie dumam, co jest urwane w Joomli, bo jednak skłaniam się ku tej wersji wydarzeń. Może ktoś z Was w tzw. międzyczasie wpadł na jakiś ciekawy pomysł ?

Serdecznie pozdrawiam,

yogi009

kkmm1
16-12-2007, 01:20
adresu strony wciaz nie podales... czy lekarz moze operowac nie widzac pacjenta? podaj na prv jak nie chcesz tu

Grooveman
12-07-2008, 17:25
hej,

miałem podobny problem. Po dodaniu katalogów moduł mosimage przestał "widzieć" fotki. Katalogi na liście sie wyświetlały, ale nie było dostępu do fotek. Okazało się, że po usunięciu katalogu LCD i wszystkich plików zaczynających się na LCD "odblokowało" moduł mosimage. Ktoś potrafi to wyjaśnić? Ja już teraz tak :-) W nazwach plików graficznych były PODWÓJNE spacje. Ot co.

W każdym razie po dniu spędzonym na analizie zawartości katalogów, wgrywania plików na serwer pojedynczo problem rozwiązany. Ufff...

Pozdro
Groover

luuuka
20-08-2008, 11:45
Witam

mam podobny problem jak Grooveman, z tym że u mnie MOSIMAGE nie widzi katalogów z Bibliteki mediów

z niewyjaśnionych przyczyn nagle przy artykułach w zakładce Grafiki na liście podfolderów pojawiaja się jedynie podfolder food (/images/stories/food/) wraz z zawartością ...w folderze images/ są inne podkatalogi ale nie sa one widoczne
oczywiście nie mogę tym samym podpiąć plików graficznych pod artykuł :(


sprawdzałem uprawnienia folderów (755) i plików (644) i niby wszystko jest OK... nazwy plików graficznych są OK -bez spacji same pliki też ok...
qouta nie jest przekroczona

na liście podfolderów nie wyświetla się żaden poza food :(
moja wersj joomli to 1.0.11 stable
nic ostatnimi czasy nie było instalowane - poprostu nagle nie widać podfolderów...
jedynym rozwiązaniem-tymczasowym- aby dodać grafiki do art. jest umieszczanie ich w folderze food

co ciekawe przy starych artykułach (przed pojawieniem się tego problemu)
wyświetlane są grafiki na liście dodane grafiki,ale podfolderu w którym się znajdują już nie widać :(

moje ustawienia php:
(Register Globals mam cały czas włączone)



Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: ON (wł.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: /home:/tmp:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/lib/php/PEAR
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: system, exec, passthru, popen, escapeshellarg, shell_exec, proc_open, escapeshellcmd


czy ktoś miał podobny problem ?

czy ktoś z doświadczonych użytkowników jest w stanie pomóc ?

z góry dziękuję :)
Pozdrawiam

inkos
20-08-2008, 12:05
Luuuka: No i cale szczescie ze w koncu zadzialalo to "sekretne zabezpieczenie" przed uzywaniem staroci. :) Po wielu latach od wydania w koncu zmusi cię to do aktualizacji swojej przedpotopowej wersji Joomla. To jest jedyne wyjscie z tej sytuacji.