PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentów - Constant xxx already defined in



q3d
15-03-2006, 17:02
Witam

Dzisiaj próbowąłem wzbogadzić funkcjonalnośc Jooml-i 1.08PL o dodatkowe komponenty: PonyGallery itp. Niestety wszystkie wysypywały mi komunikatami dotyczacymi zdefiniowanych stałych w pliku jezykowym.


Notice: Constant _AND already defined in J:\www\zsp\components\com_xxx\language\polish.php on line 35
Komunikatów chyba tyle ile linijek pliku polish.php. Błędy pojawiają się zarówno po stronie administratora jak i użytkownika.

q3d
15-03-2006, 18:21
Opisany powyżej problem dotyczy testowej instalacji Jomml-i na localhost.
Niestety INNY problem pojawił sie tez w przypadku instalacji na której zalezy mi bardziej.

Konfiguracja:
Wersja MySQL: 4.1.11
Wersja PHP: 5.1.2
Serwer WWW: Apache/1.3.34 (Unix) (PLD/Linux) mod_gzip/1.3.26.1a PHP/5.1.2
Interfejs serwera PHP: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC

Istotne ustawienia PHP:
Safe Mode [Tryb bezpieczny]: OFF (wyłączone)
Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak
Display Errors (Pokaż błędy):: OFF (wyłączone)
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wyłączone)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wyłączone)
Output Buffering :: OFF (wyłączone)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /var/run/php
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0
Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak
Edytor WYSIWYG:: Bez edytora WYSIWYG

Problem w przypadku tej instalacji, objawia sie niemożnościa zainstalowania żadnego komponentu. Instalacje przeprowadzałem zarówno z paczki .zip jak również z katalogu na serwerze.

W pierwszym przypadku instalator informuje o braku pliku xml "[B]Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML." (na localhost joomla w tej samej wersji go znajduje!!!) oraz "Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/services/apache/html/zsp/media/install_44185be100c90/"

W drugim przypadku: "Nie ma pliku instalacyjnego XML dla: "%s" "component"." Plik oczywiście jest i nazywa się ponygallery.xml !

P.S.
Jako parametr do instalacji z katalogu podałem adres względny do katalogu będacego podkatalogiem folderu media.

livio
15-03-2006, 18:29
5.1.2
Nie powinna byc niższa?

q3d
15-03-2006, 18:59
Być może... na localhost mam PHP w wersji 4.4.1...

livio
15-03-2006, 19:05
I na localu działa najlepiej... Czyż nie?

q3d
15-03-2006, 19:19
Jak widac z pierwszego postu nie do końca...

P.S.
Wyczuwam ironie... nie wiem czy na miejscu skoro spełniłem wszystkie wymagania instalatora (ma być na zielono i było na zielono).

Oczywiście nadal żywie do Joomli dużo sympatii i dziękuje Wszystkim za czas poświęcony na jej rozwój.

livio
16-03-2006, 09:16
Spróbuj "downgrade'u".

q3d
20-03-2006, 14:10
Zmiana wersji php na 4.x.x rozwiązała sprawę.

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się na forum joomla 1.0.8 oraz wersje starsze (sprawdzałem 1.0.7) wspólpracuja z php w wersji 5 ale (większość) komponenty niestety nie.

Temat do zamknięcia.