PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po usunięciu katalogu instalacyjnego



szmidt344
19-10-2007, 17:33
Po zainstalowaniu joomla (1.0.11) w 4 kroku każe usunąc katalog instalacyjny. No i po usunięciu pojawia sie :
Not Found

The requested URL /installation/index.php was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.



Co mam zrobic??

haponiuk
19-10-2007, 19:25
Chyba w nieodpowiednim momencie wykasowałeś katalog.
Spróbuj zainstalować jeszcze raz, przy kroku 4 nic nie kasuj, uruchom witrynę i zobacz czy działa. Jak działa to wtedy wykasuj katalog installation.

Halszczak
19-10-2007, 20:36
Jak działa to wtedy wykasuj katalog installation.
No to może być problem bo 11 zmienia nazwę (wstawia jakieś dziwne cyferki) i zmienia użytkownika, ale tym się przejmować nie należy. Zainstaluj, uruchom, a potem spróbuj wywalić katalog, jak się nie uda to się nie martw, tylko używaj.

haponiuk
19-10-2007, 21:21
Zmienia użytkownika ?????? BZDURA

Katalog installation - myślę, że nie trzeba chyba tłumaczyć, że chodzi o katalog instalacyjny, ale jeżeli tak to tłumaczę na Polski "katalog instalacyjny Joomli"

Halszczak
19-10-2007, 21:27
Ano dyć :D i tu pojawia się problem, bo na większości serwerów za chiny nie idzie tego zmienić ręcznie.
Znaczy ku ścisłości, zmienia nazwę użytkownika z np. moj_nick na user_php, tym ostatnim już się spotkałem.

haponiuk
19-10-2007, 21:34
Ale przy czym zmienia ci nazwę użytkownika?
A co chcesz zmieniać ręcznie?

Halszczak
19-10-2007, 23:01
Jest tak: dostajesz miejsce na serwerze i dostęp do plików, które tam wgrałeś jako nazwa_usera (na przykład), po czym instalujesz joomlę 1.0.11, która nazwę katalogu install zamienia na 189965install (na przykład), a przy tym zmienia właściciela katalogu z nazwa_user na user_php. Na czym to dokładnie polega to nie mam pojęcia, ale mniej więcej chodzi tu o działanie php+apache. To samo tyczy wszystkich komponentów, modułów i botów instalowanych dodatkowo. Skrypt zmienia właściciela plików i nie da się ich potem usunąć ręcznie, czyli przez FTP.

haponiuk
19-10-2007, 23:33
Na takim hostingu można pojechać z nerwami :-)

Masz poniekąd rację ale bardziej to świadczy o bublu usługodawcy a nie o działaniu Joomlaka.

RADA: Jeżeli ktoś natrafi na problemy (opisane powyżej) podczas zabawy w Joomla to polecam zmienić usługodawcę.