PDA

Zobacz pełną wersję : Zapomniałem się wylogować = konto dostępne z innego komputera



fenix1974
15-03-2006, 22:39
Witam,
Co prawda mam pytanie o Limbo 1.04_pl ale nie znalazłem odpowiedniego forum.
Otóż, byłem w kafejce internetowej, obsługiwałem swoją stronę z poziomu administratora.
Zapomniałem się wylogować. Okienka pozamykałem.
Przyszedłem do domu, po godzinie włączam komputer, potem stronę do poziomu administratora i ... nie muszę się logować - pokazuje, że już jestem zalogowany !!!
Pomocy !!!
Jak temu zaradzić ?
Wchodząc po raz drugi na swoją stronę z zupełnie innego komputera miałem do niej dostęp (i to bez logowania bo już byłem zalogowany).
Przecież zamiast mnie, mógł wejść na nią ktoś inny, mógłby edytować artykuły, ale co gorsza, administrować stroną !!!

stone
15-03-2006, 23:45
Ośmielę sie odpowiedzięc krótko, przejdź na Joomlę:)

fenix1974
16-03-2006, 08:59
A bez przechodzenia na Joomlę jak temu zaradzić ?

stone
16-03-2006, 11:02
Limbo powoli umiera i nie jestem pewien czy będzie rozwijane, i jako takie nie ma wsparcia.
Na prawdę rozważ przejście na joomlę, bo obawiam się ze innej pomocy nie uzyskasz

fenix1974
16-03-2006, 11:10
Limbo powoli umiera i nie jestem pewien czy będzie rozwijane, i jako takie nie ma wsparcia.
Na prawdę rozważ przejście na joomlę, bo obawiam się ze innej pomocy nie uzyskasz
Tak, to prawda. Ale ma jedną zaletę. Nie potrzebuje MySql.
Nie mam do niej dostępu na serwerku uczelnianym.

Miałem nadzieję, że można poczynić coś w plikach kunfiguracyjnych co by spowodowało, że po zamknięciu przeglądarki automatycznie mnie wyloguje.

romus
16-03-2006, 11:20
Zmień hasło admina

fenix1974
16-03-2006, 11:24
Zmień hasło admina
A możesz rozwinąć wątek? Co to zmieni?
Przepraszam, żę dopytuję, ale nie bardzo widzę związek ...

romus
16-03-2006, 11:32
1. To na wypadek gdyby przeglądarka w kafejce miała ustawione "zapamiętywanie haseł",
2. Przelogujesz limbo (wylogujesz admina).

fenix1974
16-03-2006, 11:39
1. To na wypadek gdyby przeglądarka w kafejce miała ustawione "zapamiętywanie haseł",
2. Przelogujesz limbo (wylogujesz admina).
To fakt. Teraz widzę związek. Ale oczywiście zrobiłem tak, jak tylko zauważyłem co się dzieje.
Jednak problem pozostaje. Do nastepnego "zapomnienia" wylogowania się.

magic
16-03-2006, 11:56
Nie znam Limbo, ale przypuszczam, że kwestia logowania, wylogowania i ustawień sesji jest podobnie rozwiązana jak w Joomla!.
- Wejdź do Administratora (zaloguj się).
- Zamknij okno przegladarki (bez wylogowania)
- Otwórz okno i wpisz adres Administratora albo dowolnego ekranu tam - wcześniej przeglądanego ...
I co? Nie zostałeś poproszony o zalogowanie się? Twoje Limbo cię wpuściło bez logowania?

Jeśli tak, to faktycznie przesiądź się na coś innego - z Joomla! na czele.
Natomiast tym, że Limbo ci pokazuje, że niby już jesteś zalogowany jako administrator - nie przejmuj się. Tak ci tylko ściemnia ;)

fenix1974
16-03-2006, 12:12
- Wejdź do Administratora (zaloguj się).
- Zamknij okno przegladarki (bez wylogowania)
- Otwórz okno i wpisz adres Administratora albo dowolnego ekranu tam - wcześniej przeglądanego ...
I co? Nie zostałeś poproszony o zalogowanie się? Twoje Limbo cię wpuściło bez logowania?

Dokładnie tak się dzieje. Mało tego, mogę zalogować się z innego komputera. Czego już zupełnie nie rozumiem.
Wpuszcza mnie do panelu administracyjnego i pozwala dokonywać zminy.
Wszystkie zmiany przyjmuje i umieszcza na stronie.

nexus246
16-03-2006, 22:44
@Fenix
No to chyba faktycznie musisz się udać do ludzi bardziej zaprawionych w bojach z Limbp

@Livio
Oszczędź sobie barwnych porównań. I co to za bzdury w postscriptum wypisujesz?? Przecież Mambo to wartościowy system.

fenix1974
17-03-2006, 08:57
No to chyba faktycznie musisz się udać do ludzi bardziej zaprawionych w bojach z Limbo
Niestety nie potrafią mi pomóc.

Osobiście używam Joomla! Jest już prawie super.
Chciałem jednak do CMS'ów jako takich przekonać studentów. Nie uśmiechało mi się zakładać 50 baz dla każdego z nich. Postawiłem im Limbo.
Jest prosty na początek. Do nauki zupełnie wystarcza.
Ale męczy mnie już upominanie, że po każdej sesji mają się wylogować.
Po 5 tygodniach zajęć odkryli co się stanie jak tego zapomną. :)
Nie robią sobie większych szkód ... ale to do czasu pewnie ;)

nexus246
17-03-2006, 10:29
Napisz jakis skrypt który z automatu bedzie zakladal bazy i tyle.

magic
17-03-2006, 11:57
A wylogowanie eliminuje problem?
Jeśli tak, to w pliku index.php templatki Administratora napisz sobie jednolinijkowy Jskrypcik typu window.onclose odpalający URL służący do wylogowania (zobacz co masz pod linkiem "wyloguj"). A jak jeszcze pokombinujesz z innymi opcjami typu zmiana adresu zawartości okna na inną niż Administrator itp. i trochę rozbudujesz ten skrypcik - to może ci się uda uszczelnić przedmiotową kwestię. Studenci są jednak cwani i pewnie zaraz wpadną na pomysł zastosowania twardego resetu albo wyłączenia komputera z prądu :D .
Ja bym użył jednak Joomla!
Możesz zastosować dodatek dla Joomla! umożliwiający łatwe tworzenie i zarządzanie wielu serwisów na jednej bazie. Na przykład ten (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,415/Itemid,35/). Jest co prawda komercyjny, ale uczelnię chyba stać na 100 dolców ...
Poza tym zrzucenie bazy danych po zajęciach z poziomu phpMyAdmin do pliku SQL zajmuje 15 sekund i tyle samo wrzucenie przed zajęciami. Tym samym możesz mieć bez problemu osobne wersje Joomla! dla poszczególnych grup studentów (wystarczy, że nie będziesz kasował plików strony na serwerze www, a jedynie zmieniał baze danych).
No i jeszcze masz mnóstwo innych dodatków dla Joomla! i (chyba) nieco lepsze wsparcie niż w Limbo ;)

fenix1974
22-03-2006, 17:30
Możesz zastosować dodatek dla Joomla! umożliwiający łatwe tworzenie i zarządzanie wielu serwisów na jednej bazie. Na przykład ten (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,415/Itemid,35/). Jest co prawda komercyjny, ale uczelnię chyba stać na 100 dolców ...

Ten pomysł podoba mi się najbardziej. Nie miałem pojęcia, że jest cos takiego.

Dziekuję Wam wszystkim za okazaną pomoc.

magic
22-03-2006, 17:52
Korzystaj i ciesz się - jak mawia Zwiastun :)