PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z RSGallery2



magura
20-10-2007, 12:21
Witam mam galerię RSGallery na joomli, w panelu admina gdy jestem w konfiguracji galeri mam takie komunikaty: Cytat:

Następujące ustawienia uniemożliwiają pracę RSGallery2 bez błędów:

/xxx/xxx/xxx/joomla/images/rsgallery/display nie ma praw do zapisu!(0755)

/xxx/xxx/xxx/joomla/images/rsgallery/thumb nie ma praw do zapisu!(0755)

/xxx/xxx/xxx/joomla/images/rsgallery/original nie ma praw do zapisu!(0755)

/xxx/xxx/xxx/joomla/images/rsgallery nie ma praw do zapisu!(0755)


Jak chce zmieniż atrybut w TotalCommanderze to wyskakuje komentarz ze jest nie można zmienić atrybutu plikow zdalnych

Gdy chce obejrzeć jakieś zdjęcie na stronie to pokazuje sie taki komunikat:
Cytat:

Warning: fopen(/xxx/xxx/xxx/joomla/media/rsgallery_temp.jpg) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /xxx/xxx/xxx/joomla/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 762

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /xxx/xxx/xxx/joomla/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 763

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/xxx/xxx/xxx/joomla/media/rsgallery_temp.jpg' for writing: Permission denied in /xxx/xxx/xxx/joomla/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 764



Pomocy

sogo
20-10-2007, 14:54
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,187/ spróbuj użyć tego komponentu i za jego pomocą z poziomu joomla zmienić chmod , jeżeli się nie da to widocznie Twój serwer na to nie pozwala. Wtedy też możesz spróbować z inną galerią.
pozdr.

magura
20-10-2007, 18:27
Probowalem już instalować ten komponent ale wyskakuje mi

Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.

oraz

Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/xxx/xxx/xxx/joomla/media/install_471a2bfa2d09c/com_joomlaXplorer_1.6.1_pl/