PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zapisać artykułu



kardamonka
21-10-2007, 10:40
Nie mogę zapisać nowo utworzonego artykułu :eek: Prosze Was o pomoc..nie wiem dlaczego tak się dzieje :confused:

stone
21-10-2007, 20:47
Musisz podać więcej informacji, jakieś błędy, jaka Joomla, jaki edytor, jaka przeglądarka

kardamonka
22-10-2007, 16:25
Po prostu piszę artykuł i jak klikam "zapisz" to w ogole nic sie nie robi....nie przenosi na inna stronę,tylko zostaje na tej,co pisze artykuł :confused: I nie mam miejsca,żeby wpisać opis artykułu ;/

Kisiel
23-10-2007, 11:47
Witam
Zeby nie powielac watku, dolacze sie.

Mam chyba identyczny problem, joomla 1.0.12 na serwerze 60free.ovh.org

Zarowno w mozilli jak w IE po zalogowaniu do panelu admina i probie edycji istniejacych artykulow mam nastepujace objawy:

-otwieram art do edycji OK
-nie pojawia sie okno edytora (nie widac tresci art.)
-nie dzialaja przyciski menu (preview, save, apply, cancel)
-działaja przyciski (upload, help)
-po wyjsciu poprzez "wstecz" na artykule pojawia sie klodka

-podczas pisania nowego art. okno edycji jest widoczne mozna wpisac tekst
-reszta jak wyzej


probowalem zmienic w configuration.php parametr live_site dodajac www przed adresem niestety bez skutku.
rowniez logowanie do panelu admina z lub bez www niec nie zmienilo.


Nic wiecej ie znalazlem na forum, a widze ze kilka osob ma podobny problem.

Czy macie jakies pomysly ?





PS: Wlasnie sprawdzilem jeszcze jedna rzecz:
Po wylaczeniu edytora tinyMCE artykuly mozna edytowac i zapisywac, no ale wtedy trzeba sie troche na tym znac :) a ja bym chcial tak jak bylo na poczatku, czy mogl sie uszkodzic tinyMCE ?



Pozdrawiam
Kisiel

Kisiel
23-10-2007, 13:51
Zainstalowalem komponent mosCE Admin, i bota mosCE
zmienilem edytor w ustawieniach globalnych na mosCE
i wszystko dziala znowu moge pisac i edytowac artykuly.:)

michau13
13-01-2009, 14:32
mi też to pomogło dzięki :)

Rulon
13-01-2009, 14:48
Zainstalowałem Joomlę 1.5.9 przed godziną. Zaproponował mi kolega. Pokazał jak ją zainstalować. Miałem problem z wczytaniem pierwszego testowego artykułu. Po przeczytaniu wątku na forum, wyłączyłem edytor tinyMCE. Zadziałało. Ale jakiś edytor muszę mieć. Jak dotąd, piszę w Wordzie 2007 i kopiuję do Joomli. Jaki edytor (najlepiej wordopodobny) polecacie?

agnisias84
14-01-2009, 10:45
ja mam chyba podobny problem, dlatego podpinam się pod ten temat..

Zacznę od tego, że jestem początkującym użytkownikiem joomle. Dostałam w spadku strone do administrowania i okazało się, że ona jest w joomle 1.0.5

Chce zamieścić nowy artykuł na stonie. Klikam "Add new content" i wywala mi błąd

Warning: boteditorinit(//administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php) [function.boteditorinit (http://spch.pl/administrator/function.boteditorinit)]: failed to open stream: No such file or directory in /mambots/editors/jce.php on line 38

Fatal error: boteditorinit() [function.require (http://spch.pl/administrator/function.require)]: Failed opening required '//administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /mambots/editors/jce.php on line 38

Tak samo się dzieje jak wejdę w "Section Manager" i kliknę w którąś nazwę sekcji.
Błąd występuje zarówno pod IE jak i pod Mozillą. Nie dawno nie występował, wszystko było ok.

Pomóżcie proszę

zwiastun
14-01-2009, 11:59
1. Przełącz edytor na TinyMCE lub bez edytora. Możliwe, że coś w JCE nie działa
2. Jak najszybciej zaktualizuj Joomla.

agnisias84
14-01-2009, 14:08
Znalazłam miejsce gdzie się przełącza edytor.. ustawiony był na TinyMCE, przełączyłam na bez edytora i to samo..

Czy aby dokonać aktualizacji, potrzebna będzie najpierw migracja do joomle 1.5?
Czy stona będzie wtedy czasowo zawieszona? Boję się tego robić na początek, bo boję się, że może mi się wszystko porozjeżdzać.. do tej pory pracowałam bez CMSów .. zwykły notatnik wystarczył.. dlatego trochę boję się tutaj czasami cokolwiek dotknąć..

Jaka jeszcze może być przyczyna wyrzucania błędu o którym pisałam wcześniej?

zwiastun
14-01-2009, 14:10
czytanki:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/95/51/