PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to jest legalne??



kamax
16-03-2006, 09:44
Witam! Czy jest jakiś sposob na legalne newsy jesli nie jest sie dziennikarzem. Tzn. ''spisywane'' z innych serwisów. Czy jesli zamieszcze na swojej stronie rss to bedzie to ok z prawem, czy musze prosic o zgode na zamieszczenie rss-ów

livio
16-03-2006, 10:21
Musisz prosić o zgodę.
A w kwestii przepisywania, należałoby umieścić jedynie fragment, dać linka do reszty i napisać, skąd "spisałeś".

kamax
16-03-2006, 12:22
Wyczytałem na http://developer.mozilla.org/pl/docs/RSS:Na_pocz%C4%85tek:Czym_jest_RSS , że: '' NOTATKA: Jeśli dostarczasz kanał RSS nie zabezpieczony hasłem, to bez żadnych zastrzeżeń dajesz wszystkim dostęp do zawartości kanału RSS w prawie każdej postaci jak użytkownicy chcą go przeglądać. Użytkownik może go czytać. Możę utworzyć jego lokalną kopię. Może dzielić localną kopię z innym użytkownikiem. Może także używać go na innej stronie internetowej. Może on nawet re-syndicated it, i wiele więcej. Jeśli nie chcesz, aby którykolwiek z powyższych przypadków był wykonany, to nie twórz kanału RSS nie zabezpieczonego hasłem. (Oczywiście nie twórz publicznego hasła.)''



A więc musze czy nie musze sie pytac o zgode na używanie rss na mojej stronie??

magic
16-03-2006, 14:57
Oczywiście - jeśli ktoś publikuje kanał RSS, to wyraża domyślną zgodę na korzystanie z tego kanału. No chyba, że w widocznym miejscu zaznaczy, że np. kanał RSS jest przeznaczony wyłacznie do prywatnego użytku ...