PDA

Zobacz pełną wersję : Krzaki w extCalendar



Maximal
22-10-2007, 23:49
Mam taki problem, doistalowałem sobie komponent extCalendar w wersji 0.0.1PL (darmowy serwer yoyo.pl). Niestety mam w nim krzaki zamast polskich liter. Na localhoscie (vertrigoserver) nie miałem z tym problemów (oprócz nazwy miesiąca października (zamiast ź mam kwadracik)). Doczytałem na forum iż moze to być wina ustawień php, więc napisałem do administratora na yoyo.pl. Niestety oni nie biorą za to odpowiedzialności (darmowe konto). Znacie może rozwiązanie tego problemu?

Halszczak
23-10-2007, 09:28
A przypadkiem nie masz joomli w wersji UTF?

Maximal
23-10-2007, 13:27
Nie wiem;(. Przy zakładaniu konta zaznaczyłem co chcę mięć i mi sami wrzucili. Jak to sprawdzić jaka jest wersja? A może lepiej było samemu wrzucić instalkę na serwer i zainstalować ISO?

Halszczak
23-10-2007, 13:37
Jak się tylko do to owszem. Wtedy będziesz wiedział co masz :)

site
29-11-2007, 11:20
Mam ten sam problem...
Posiadam Joomla utf... i w kalendarzu pojawiają się krzaczki...
Jak się ich pozbyć?
Czy lepszym rozwiązaniem jest Joomla iso?

kobylinski
29-11-2007, 11:29
Komponent musi być w takim samym kodowaniu jak Joomla. W jakim momencie pojawiają Ci się krzaki? Przy nazwach dni,miesięcy czy przy wszystkich etykietach?

site
29-11-2007, 23:12
Pojawiają się przy nazwach dni, miesięcy... znak zapytania pojawia się w miejscu ą, ć, ź...

Jak zmienić kodowanie komponentu extcalendar?

moonwalker
05-02-2008, 23:20
Mam taki sam problem -zaczalem dzis testowac ten komponent i pojawiaja mi sie krzaczki tam gdzie sa dni tygodnia (tylko w wykazie/szczegolach) i miesiace (zawsze).
Dzialam na Joomla 1.0.13 UTF, przekonwertowalem sobie pliki jezykowe komponentu przy pomocy Gzegzolki i wszystko mi sie dobrze wyswietla poza tymi datami.
Wersja Mysql 4.1.22, PHP 4.4.7. Jesli to wina ustawien serwera to o co powinienem poprosic administratora? Bo kompletnie sie na tym nie znam :(