PDA

Zobacz pełną wersję : Niestandartowe uprawnienia i jeszcze coś



kris248
23-10-2007, 16:27
Witam, jeżeli chodzi o joomle jestem jeszcze nowicjuszem o czym może świadczyć chociażby mój dorobek postów na tym forum :) Mam dwa pytania odnoszące się do tegoż cmsa. Pierwsze moje pytanie dotyczy uprawnień. Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość nadania użytkownikowi innych uprawnień niż te dostępne w panelu tj.adminostrator, manager etc. Chodzi mi przede wszystkim o to, że chcę dać użytkownikowi dostęp do zarządzania jednym modułem, ale nie chcę aby przez to uzyskiwał dostęp do innych uprawnień zarezerwowanych dla adminów. Moje drugie pytanie dotyczy kategorii artykułów i sposobu ich prezentacji. Tworząc kategorie artykułów w polu wyboru typ menu mogę wybrać 'blog - artykuły z wielu kategorii' albo 'blog-archiwum kategorii' mnie z kolei interesuje taka opcja z jaką mamy doczynienia w sekcjach tj. 'blog - (w tym wypadku) artykuły z kategorii'[jednak nie z wielu, a z konkretnej, jednej kategorii].
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

wir100
30-10-2007, 00:34
Witam,
jeśli chodzi o artykuły to poczytaj w pomocy jaka jest hierarchia w artykułach/sekcjach/kategoriach. wszystko jest ładnie i przejrzyście opisane. Nie dam gotowego rozwiązania właśnie z tego powodu :p

Uzdrawiam ;)