PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wysłać formularz z załącznikiem na adres e-mail ?



yogi009
23-10-2007, 20:52
Zrobiłem w Facileform formularz, mogę wrzucić do tego plik w załączeniu, ale na wskazany adres pocztowy docierają dane z formularza i info o lokalizacji załącznika w folderku na serwerze. To mi oczywiście nie rozwiązuje sprawy, bo musiałbym znajomemu podać hasło do całego ftp (a mam tam też inne witryny, które nie powinny być dla nikogo postronnego widoczne), więc szukam metody wysyłania tegoż załącznika wprost na adres e-mail. Czy ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem ?

haponiuk
24-10-2007, 13:56
Napisał: Marek Dylewicz
Dla wszystkich, których odstrasza komponent FacileForms mamy dziś niespodziankę. Sogo przygotował spolonizowaną paczkę z ArtForms - świetnym komponentem do budowy formularzy w Joomli.
Z wielu funkcji, jakie ma ten komponent można wymienić:

tworzenie nielimitowanej ilości formularzy,
tworzenia nielimitowanej ilości pól w formularzu,
edycję CSS'a komponentu
logowanie do bazy danych wszystkich wypełnionych formularzy,
ochrona antyspamowa,
wypytywaną przez parę osób na forum możliwość dołączania plików do formularza, "(wysyła załącznik na maila)"
wsparcie dla SEF'a (w trakcie budowy).Paczka jest do pobrania STĄD (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,236/), rozpakujcie przed instalacją, gdyż zawiera boty i komponenty.

yogi009
24-10-2007, 18:55
Serdeczne dzięki, wypróbuję na pewno :-)

yogi009
24-10-2007, 22:27
haponiuk, jeszcze raz dzięki za ten komponent, jest zdecydowanie szybszy w obsłudze od facileform, wysyła też załącznik na mail w prosty sposób, ale mam małe pytanko - zdefiniowałem kilka pól, kiedy je wypełniam i wysyłam, na mail dochodzą poziome kreseczki (dwie linie) i poprawny plik załącznika. Jaka jest na to metoda ?