PDA

Zobacz pełną wersję : pusta strona



Lemik
16-03-2006, 11:29
Może ktoś mi wyjaśni taką kwestię.

Jak biorę np. "mainmenu" i dodaję tam nową pozycję poprzez "KOMPONENT" to po dodaniu gdy chcę wejść w menu do danego komponentu przez ten link, nie wyświetla mi się nic, nanet menu, po prostu biała strona.
Dzieje się tak z wieloma komponentami, Niktóre normalnie się wyświetlają w głównym oknie zawartości, a właśnie niektóre po prostu dają "białą plamę" na całość strony.
Dzieje się tak na przykłąd przy komponencie: "Events Wydarzenia", "Forum dyskusyjne" i kilku innych.

Czego to może być przyczyna? Może tego że była joonla 1.0.8 nadpisana na poprzednia wersję i teraz niektóre komponenty po prostu nie działają?
A moze inna przyczyna?

livio
16-03-2006, 19:21
Eeee link do strony?
Konfiguracja serwera?

Lemik
17-03-2006, 20:05
stronki na razie nie podaję bo jet w fazie rozwojowej (taki mały projekcik), a plaginy które nie działają prawdiłowo wyłączam, więc i tak ich efektu nie byłoby widać.

Po prostu mam sobie joomle 1.0.8 (nadpisaną na 1.0.7) i sporo dodatków. Wszystkie testuję po kolei.

W tym przypadku podłączałem do menu głównego link poprzez KOMPONENT do wybranych komponentów z listy. Powiedzmy że co drugi nie działał.
Niedziałanie polegało na tym że po kliknięciu w menu na link caly ekran robił się biały, zero znaków, zero grafiki, zero czegokolwiek, po prostu jakby zrobić stronkę z białym tle, tyle.

Jak opis taki nie wystarcza to mogę zrobić screena z białej strony :D


a tak a propo co miałeś na myśli mówiąc, konfiguracja serwera? ;)

livio
17-03-2006, 20:10
Wersja PHP, MySQL, ważne ustawienia serwera, np. safe_mode...

hultaj
13-11-2006, 08:10
Ech, mam dokładnie to samo. Nie mam pojęcia, jak temu zaradzić; zainstalowałem komponent do SMF Forum i jak kliknąłem Konfiguracja, potem Zapisz, i potem znowu chciałem wejść w konfigurację, to... NIC - pusta strona. Null. 0. Co robić?!

PS: Sorry za odkopanie, nie chciałem zakładać nowego...

Viking
13-11-2006, 09:53
Nie przepraszaj! dobrze zrobiłeś że odkopałeś szkoda że nie było w nim rozwiązania. Pewnie dlatego że zainteresował sie nim Livio ;D nasz chochlik forumowy.
Tym razem miał jednak częściowo rację, sprawa może się wiązać z ustawieniami serwera, szczególnie z safe mode i registerglobals.
Uwaga: jeśli serwer nie ma ustawień wymaganych przez Joomla! to najpierw poproście administratora serwera o ich zmianę, jeśli jest to serwer darmowy (darmowe kłopoty - nie polecam) to poszukajcie na forum tego serwisu - tam prędzej można znaleźć odpowiedź. Na pewno jest tutorial Jokris-a na OVH.

Jeśli ustawienia są wporządku to należy liczyć na to że ktoś już napotkał ten problem i go rozwiązał i co najważniejsze zechce sie podzielić. Ewentualnie jeśli ktoś doświadczony zechce pomóc to może być konieczny dostęp administracyjny - bądżcie jednak ostrożni :)

hultaj
13-11-2006, 09:57
Safe Mode mam dobrze [chyba; przy instalacji było 'na zielono ;)].

Ale register_globals... :/

Jak to zmienić w takiej sytuacji, co ja jestem, czyli:

Znajomy ma wykupiony serwer, a ja od niego sobie użyczyłem kilka(naście) MB. I ten znajomy, co mi daje serwer może to zmienić? Czy to musi być serwero-dawca?


PS: Dzięki za pomoc! :D

Jeśli to nie wina serwera, to może CHMODy...?

Viking
13-11-2006, 10:22
W zależności czy serwero-dawca umożliwił mu zmienianie tego typu ustawień i czy umie to zrobić może to zrobić kolega, jeśli nie to administrator serwera

Rybik
13-11-2006, 21:57
to jakis gamoń a nie hultaj, wszystko w FAQ opisalem

jak pozwolono uzywac .htaccess i pozwolono zmieniac reg globals to sam decydujesz ktore katalogi maja jakie ustawienie, jak nie pozwolono to trze prosic albo o ustawienie reczne dla twojego podkatalogu albo dla calego konta jezeli wlasciciel nie ma wlasnych skryptow gdzie uzywa reg globals

zagladac do faq i wpierw sprawdzic rozwiazanie z indywidualnym plikiem .htaccess

wiele komponentow nie nadaje sie do linkowania, tzn link do nich moze byc pusty aaaaaale znikanie menu to oznaka klopotow, safe mode choc wazne nie powinno miec tu nic do gadania, ale register globals juz predzej.

SMF forum po nadpisaniu plikow Joomla (np upgrade 07->08) lubi sie sypac, nalezy rowniez sprawdzic czy w konfiguracji forum wszystko ok (integracja z joomla, przykladowe dane do bazy danych [bez takich przykladowych moze byc kasza])

hultaj
14-11-2006, 09:17
Ok, mój błąd, bo do FAQ nie zajrzałem. Nie pomyślałem, najpierw szukałem, a o FAQ jakoś nie pomyślałem. Sorry.