PDA

Zobacz pełną wersję : Materiał statyczny i jego tytuł



el_stefano
25-10-2007, 22:57
Mam dziwny problem w serwisie. Jako stronę tytułową mam ustawiony materiał statyczny, lecz chciałbym się pozbyć jego tytułu tak aby nie był wyświetlany. W ustawieniach tego materiału mam zaznaczone ukrywanie tytułu, lecz jest on nadal widoczny. Jednak na innym serwerze gdzie mam postawioną wersje 1.0.11 to wystarczyło by ukryc tytuł jednak na tym serwerze to nie wystarczyło.
Uzywam wersji 1.0.13 pobranej z joomla.pl serwer chodzi niestety pod IIS.

Może ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać? Z góry dzięki.

stone
25-10-2007, 23:00
a zobacz czy jak ustawisz brak wyswietlania tytułów elementów we właściwościach strony głownej czy to pomoże?

jamaican
02-11-2007, 15:22
Stone ten pomysł nie działa.

Wygląda na to że jes to błąd tej wersji 1.0.13 PL. Czy ktoś wie jak to naprawić?

zwiastun
03-11-2007, 18:21
Bo nie zadziała. Żaden.

miominana
09-05-2008, 10:35
ja to rozwiazalem w ten sposob:
w parametrach stron, na ktorych chce ukryc tytuly w pozycji "Przyrostek klas css strony" wpisalem "a"
dzieki czemu na tych stronach styl dla tytulow to nie "contentheading" tylko "contentheadinga"
w pliku css ustawiam

.contentheadinga {
display:none;
}

i po klopocie.

pozdrawiam

inkos
11-05-2008, 12:43
Wskazana jest modyfikacja pliko components\com_content\content.html.php i odszukanie stosowanych fragmentow i zmiana w tych miejscach nazw klas (tak jak to zaproponowal miominana).

zwiastun
11-05-2008, 14:18
Nie potrzeba! Do takiej strony ustawiamy przyrostek klas CSS strony i definiujemy odpowiednie klasy w arkuszu stylów!

miominana
11-05-2008, 23:25
inkos - jesli zmodyfikujesz plik komponentu, to zmienisz style na sztywno dla calego serwisu.

nie bedziesz mial mozliwosci np. wyswietlania/ukrywania tytulow na poszczegolnych stronach.

przy takim rozwiazaniu mozesz od razu zdefiniowac styl

.contentheading {
display:none;
}


bez "grzebania" w komponencie.

wyjdzie na to samo.

inkos
12-05-2008, 09:57
miominana: Zgadza się. Ale to możesz rozwiązać w prosty sposób. Umieszczając np. 2 prawie identyczne (tylko z roznica co do wyswietlania tych fragmentow dot tytulow) szablony z ktorych jeden bedzie przypisany do pozycji w ktorych nie ma byc tytulu a ten drugi w ktorym ma byc - bedzie domyslnym szablonem. Troche roboty ale na chwile obecna nie ma innej w miare szybkiej mozliwosci.

Innym pomyslem jest komponent css2switch ktory zezwala na przypisanie odpowiednich plikow css do pozycji menu.

miominana
12-05-2008, 10:11
mozna i tak, ale czy nie szybciej jest dodac przyrostek css niz tworzyc nowy template?

zawsze lepiej jest miec wszystko w jednym miejscu w razie potrzeby modyfikacji.

no ale kazdy pracuje tak jak mu wygodniej.
wazne jest, ze problem jest rozwiazany i zostala obalona teza Admina o pomyslach jak ten problem rozwiazac: "Bo nie zadziała. Żaden."


pozdrawiam.

inkos
12-05-2008, 10:20
miominana: Można tak i tak. Owszem jest bałagan ale ja przy okazji wykorzystuje też różny układ tych samych pozycji stąd też kilka szablonów jest w miarę dobrym rozwiazaniem. Owszem w tym przypadku o którym mówimy w tym poście w zupełności wystarczą Wasze czyli Twoja i Zwiastuna (post nr 7) odpowiedzi. :)