PDA

Zobacz pełną wersję : Link do atrykulu statycznego w artykule statycznym



slick
16-03-2006, 14:47
No wlasnie, jak to sie robi. Link do atrykulu statycznego w artykule statycznym. Bo mam powiedzmy w menu po lewej jakis dzial i jak sie klika na link w menu tu sie przechodzi do tego dzialu (tym dzialem jest oczywiscie artykul statyczny). I powiedzmy ze ten dzial to teksty piosenek. Jest ich 100. Czyli robie 100 artykulow statycznych i teraz jakie one maja linki? Jakie sa ich adresy abym mogl ty linki wrzucic do glownego artykulu statecznego o tekstach?

Wiem ze zamotalem ale mam nadzieje ze sie mnie rozumie. :rolleyes:

Pomozcie...:(
Dziekuje

danieladrianka
16-03-2006, 14:49
a taka opcja w edytorze jak wstaw link ??
np. w mosCe możesz wybrać dowolny artykuł z listy czy to statyczny czy nie i link automatycznie zostanie wstawiony ;) ?

slick
16-03-2006, 14:55
No opcja w edytorze... hmmm
wchodze do artykulu, zaznaczam tekst jaki ma byc linkiem i co dalej?
http://img65.imageshack.us/img65/8691/fffff7kv.jpg

mosC? co to? ja z jomla dopiero raczkuje:(

magic
16-03-2006, 15:25
Zacznijmy od tego - po co ci 100 artykułow statycznych ?? I do tego linki ręcznie wstawiane?
Przecież właśnie po to jest Joomla! , żebyś nie musiał statycznych dokumentów tworzyć i bawić się w ręczną obsługę linków.
Proponuję Pomoc (http://pomoc.joomla.pl/) poczytać najpierw, albo np. Porady Anny Callahan (http://www.joomlademo.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=180&Itemid=75).

A w sprawie meritum pytania: Joomla! pozwala na doinstalowanie całego mnóstwa dodatków, w tym również inne edytory niż ten domyślnie instalowany z Joomla! Jak? - Pomoc (http://pomoc.joomla.pl/). Niektóre edytory mają wbudowaną funkcję wstawiania linków z listy, także do art. statycznych.
Można też ręcznie sobie wstawiać (chyba wiesz jak wstawić hiperlink?): Wstaw w menu link do jednego takiego statycznego, zobacz na stronie (w polu adres przeglądarki) jaki URL jest generowany po kliknięciu na ten link, a teraz popatrz na listę w Menedżer Artykułów Statycznych, porównaj ten URL z tym co widzisz na liście, pokumaj ... , powstawiaj (skoro bardzo chcesz w ten sposób) linki do artykułu w/g odkrytego właśnie schematu ... ;)

slick
16-03-2006, 19:30
Sciagnalem ten edytor Mosce jak powiedziales ale nie umiem go zainstalowac. Szukalem ale nic nie moge znalezc. Pisze tylko o recznej instalacji ktora jestes jakas dziwna a o automatycznej nie ma slowa. Jak to zainstalowac?:confused:

livio
16-03-2006, 19:39
Pomoc masz zarówno tutaj w górnym menu, jak i w panelu administracyjnym.
Ściągasz paczkę ZIP, w panelu wybierasz instalator dla tego typu paczki (tutaj dodatek/bot), klikasz "Wybierz"/"Browse" i znajdujesz ten plik ZIP/to archiwum ZIP i klikasz "Wgraj i zainstaluj"/"Upload and install".

slick
16-03-2006, 19:52
Zadzialalo, no wlasnie caly panel w Jomli jest malo intuicyjny tu moduly, tu komponenty a tu dodatki i nie wiadomo co jest co. Ale zrobilem jak kazales i sie poprawnie zainstalowalo. Tylko ze teraz wertuje caly panel, i tego edytora mosce nie widze, jak chce napisac cos to edytor jest taki jaki byl czyli ten standardowy.:confused:

Co musze jeszcze zrobic? I dziekuje za dotychczasowe porady i pomoc.

livio
16-03-2006, 19:56
W konfiguracji Joomli! wybierasz edytor WYSIWYG.
Na tej liście powinien być mosCE.
Jeśli go nie ma, zobacz w "Dodatkach", czy jest opublikowany.

PS: Ta nazwa, dodatki naprawdę nie zgadza się. Powinno być "Wtyczki", tak jak na extensions.joomla.org.

danieladrianka
16-03-2006, 20:47
a tak przy okazji mosCE musi mieć zainstalowanego bota i komponent !!!
i w komponencie mamy wiele różnych ustawień które powinieneś przejżeć ;)

livio
17-03-2006, 17:53
A ja dodam, że wszystko to pobierzesz ze strony, którą odwiedzasz.

slick
17-03-2006, 18:26
Pomogliscie mi wszyscy, juz niedlugo moja joomle zobaczycie jako portal na www.devotees.pl

dzieki wam wszystkim:)

Rybik
28-03-2006, 23:57
CMS i administracja strony to nie jest ogolnie rzecz intuicyjna :D

nawet bez edytora dasz rade:

nie tworz artykulow statycznych tylko zwykle artykuly
pogrupuj artykuly w kategorie np wykonawcami
pogrupuj kategorie w sekcje np sekcja tekstow
wprowadz to w zycie po przemysleniu i od konca :) tzn potworz sekcje (newsy, teksty, biografie, dyrdymaly) w kazdej sekcji kategorie (newsy [ze swiata/ z kraju/ na stronie] - teksty [wykonawca1/wykonawca2/ itp]) potem tworz artykuly w ktorych wstawisz zawartosc
nie majac edytora mozesz tekst przygotowac recznie piszac go z prostymi znacznikami htmlowymi <h3>tytul</h3> i po kazdej linijce <br /> czyli entermenu

zeby w menu miec teksty piosenek wejdz w managera menu na pasku administracyjnym , wybierz np menu glowne i dodaj nowa pozycje np tabela artykuly z sekcji teksty piosenek
zeby miec newsy ladnie dodaj pozycje news jako blog artykuly z sekcjiitd ... poczytaj wiecej poradnikow i dopoki strona sie nie rozwinie sprawdzaj na wlasnej 'skorze' jak co dziala, staraj sie pytac dopiero rzeczy problematyczne a nie o te jeszcze nienaumiane - prowadzimy wsparcie a nie szkółkę :) od pomocy jest cała masa dokumentacji która pracowicie tłumaczymy z angielskiego i cała masa poradników które z szaleństwem w oczach piszemy, żeby nie rozwiązywac tych samych 'problemow' za kazdym razem kiedy ktos zapyta na forum...

milej pracy z Joomla :)