PDA

Zobacz pełną wersję : Deklaracje w pliku templatki



Jdwind
27-10-2007, 08:15
Witam, nie wiem, czy dobrze nadałem tytuł posta. Chodzi mi o takie "elementy" w pliku templatki:
#header {
...
...
}

#top_outer{
...
...
}
Nie wiem nawet, jak miałbym zapytać o to google a nawet forum. W standardowej templatce rhuk_solarflare_ii jest takich deklaracji dużo, a znowuż w templatce, nad którą obecnie pracuję nie ma żadnej takiej pozycji (nie chodzi mi o nazwę, tylko o typ #coś-tam). Możecie mnie naprowadzić, gdzie znajdę informacje o tym i właściwie jak nazwać to, czego szukam. Nie wiem, czy dobrze skojarzyłem nazwę, ale może są to "kontenery"?
Pozdrawiam, Jacek.

zwiastun
27-10-2007, 08:23
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/574/46/

Jdwind
27-10-2007, 10:19
Dziękuję, już się biorę za lekturę.
Pozdrawiam, Jacek.

Jdwind
28-10-2007, 03:12
Przeczytałem ale chyba nie bardzo rozumiem :(. W mojej aktualnej templatce nie mam w ogóle takich deklaracji (chociaż templatka działa, a walidacja pliku .css nie wykazała jakichś uchybień poza "taki sam kolor tu i tam"). Nie rozumiem właściwie dwóch rzeczy - skąd brać takie nazwy, jak "#nav_bar , #misc_bar czy #main_content", tzn. jakie elementy są tak nazwane i gdzie się znajdują te elementy? W podglądzie strony z wykazem pozycji, np. w templatce rhuk_.. nie mam takich pozycji jak nav_bar czy misc_bar a w pliku .css są. Rozumiem, że sam nazywam sobie poszczególne części templatki, ale gdzie one później są odczytywane? Nie wiem, czy nie zamotałem jak zwykle pytania..
Pozdrawiam, Jacek.