PDA

Zobacz pełną wersję : JEvents 1.4.2.1 błąd instalacji



Kroob
27-10-2007, 19:14
Instalacja zostaje przerwana z takim komunikatem:
Warning: com_install(/home/users/moje/administrator/components/com_events/language/admin_english.php) [function.com-install]: failed to open stream: No such file or directory in /home/users/moje/administrator/components/com_events/install.events.php on line 40

Warning: com_install() [function.include]: Failed opening '/home/users/moje/administrator/components/com_events/language/admin_english.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php_4.4.7/lib/php') in /home/users/moje/administrator/components/com_events/install.events.php on line 40
24 _CAL_LANG_INSTALL_DB_ENTRIES

Warning: main(/home/users/moje/administrator/components/com_events/lib/version.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/users/moje/administrator/components/com_events/help/README_en.php on line 18

Warning: main() [function.include]: Failed opening '/home/users/moje/administrator/components/com_events/lib/version.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php_4.4.7/lib/php') in /home/users/moje/administrator/components/com_events/help/README_en.php on line 18

Fatal error: Undefined class name 'eventsversion' in /home/users/moje/administrator/components/com_events/help/README_en.php on line 20I rzeczywiście:
ftp://moje/administrator/components/com_events/lib/
ftp://moje/administrator/components/com_events/language/katalogi są puste - co robić?

zwiastun
27-10-2007, 22:22
W pakiecie masz plik events_org.xm~ i plik events.xml. Zmień nazwę tego pierwszego na events.xml i spróbuj ponownie. Wcześniej usuń z serwera pozostałości po nieudanej instalacji.
Po zainstalowaniu sprawdź, czy zostały dodane polskie pliki językowe w katalogu /language i /help. Prześlij je w razie potrzeby.

Kroob
27-10-2007, 23:31
Dzięki Zwiastunie :)

Zmieniłem tak jak poradziłeś, nazwę plikom events_org.xm~ i events.xml, dosłałem brakujące:
admin_polish.php; mod_events_calendar_help_pl.html; mod_events_latest_help_pl.html

Zadziałało, więc:

Korzystam i się cieszę!
================

emton
30-10-2007, 11:55
Zrobiłem tak samo, co prawda zadziałało ale:
- menu Events jest w jeżyku angielskim,
- przy zdarzeniach na frontend wyświetla się data po angielsku.
Czy idzie jakoś to obejść?

nahagel
30-10-2007, 12:15
- menu Events jest w jeżyku angielskim,
- przy zdarzeniach na frontend wyświetla się data po angielsku.

miałem ten sam problem - sugestia zwiastuna pomogła, dzięki, trzeba było tylko dorzucić plik językowy dla administrator\components\...

menu też mam angielskie ale podejrzewam że to się ustawia przy instalacji i cześć - pewnie trzeba grzebać gdzieś po plikach

data wyświetla się poprawnie (tzn. środa, 17 październik 2007), może trzeba zmienić format w ustawieniach

emton
30-10-2007, 13:08
miałem ten sam problem - sugestia zwiastuna pomogła, dzięki, trzeba było tylko dorzucić plik językowy dla administrator\components\...

menu też mam angielskie ale podejrzewam że to się ustawia przy instalacji i cześć - pewnie trzeba grzebać gdzieś po plikach


Częściowo zadziałało! Dosłałem plik admin_polish.php do administrator\components\com_events\ i menu mam po polsku.
(Dzięki zwiastun i nahagel :) )
Niestety data na frontend nadal po angielsku...
Help!

jacekphu
02-11-2007, 02:09
witam
1) w module kalendarza na pierwszej stronie jak i w panelu admina wyświetla mi P Ś Ś Ś P N N zamiast prawidłowych dni tygodnia.

2) w tym samym module z nieznanego mi powodu mam podświetlone na niebiesko rożne dni które nie są do niczego przypisane.

Gdzieś pewnie zrobiłem błąd choć robiłem wedle waszych wskazówek
pakiet z kodem ISO

zwiastun
02-11-2007, 03:49
Bład jest w polish.php trzeba poprawić w sekcji //Days letters

jacekphu
03-11-2007, 00:58
dzięki wszystko działa

marekj
03-11-2007, 14:25
Częściowo zadziałało! Dosłałem plik admin_polish.php do administrator\components\com_events\ i menu mam po polsku.
(Dzięki zwiastun i nahagel :) )
Niestety data na frontend nadal po angielsku...
Help!

U mnie ten sam problem, pomocy...

PeFik
03-02-2008, 18:59
Nie wiem czy już jest poprawiona wersja w dziale DOWNLOAD..

ale dla tych co nie widzą , co i jak... zachęcam do dodania linijki:
<filename>language/admin_polish.php</filename>

w przemianowanym pliku : events.xml

wtedy instalator przegra ów plik językowy panelu administracyjnego na serwer.


Poprawiony plik można pobrać sobie z : http://rapidshare.com/files/88895038/com_events_1.4.2-pl-utf-fixed.zip

maj_ka
17-03-2008, 17:32
mialam podobny problem z tymi dniami tygodnia - poprawilam sama w polish.php tak jak sie okazuje poradzil Zwiastun, ale jest inny problem, po wybraniu dnia z wydarzeniem czy w ogole czegokolwiek zwiazanego z kalendarzem pojawia sie w lewym gornym rogu komunikat:

"The Translation of the JEvents Component in this language is incomplete - please consider completing the translation and contributing it to the project"

czy chodzi o to by calkowicie przetlumaczyc plik polish.php? w katalogu language?
tam zmienialam wlasnie te dni tygodnia... i inne typu nastepny miesiac itd
czy tez trzeba zrobic tak jak radzil kolega wyzej, tyle ze prosilabym o nieco jasniejsze przedstawienie kolejnosci bo nie do konca do mnie dotarlo:/