PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy Joomfish a moduł szukaj w wielojezyczna strona problem nie do przeskoczenia



LordRobert1
27-10-2007, 23:42
Chodzi oto by można było przetłumaczyć parametry modułu. Wiadomo że struktura tabeli jos_modules jest nie zmienna. Chodzi o pole params. Otóż zapisuje on tam ustawione parametry z poziomu admina. No i teraz pojawia sie problem. Gdy przypośćmy w params jest opcja w jezyku polskim Szukaj... zapisze pieknie do bazy i super. Ale teraz jak uruchomie joomfish przechodze tlumacz moduly wybieram modul search i wyswietla mi tylko ze moge zmienic tytul i content nic wiecej, gdy zmodyfikuje joomfish dla modulu i dodam by tlumaczyl rowniez pole params, to gdy w panelu admina wejde na joomfish i wybieram tlumacz moduly wybeiram modul search i jest pieknie ladnie tylko pojawia sie np cos takiego orgynalny tekst params, tlumacz robie kopie tlumacze typu params text=Cos tam na params text=Something i tutaj pojawia sie problem bo gdy zapisze i po przejsciu na strone glowna wybieram jezyk angielski to zamiast Something wyswietla rownie params text=Something. Wiec pytanie jest czy mozliwe jest tlumaczenie tych params w module?

LordRobert1
28-10-2007, 12:39
Dzieki nadeslanu przez uzytkownika, ktory mi pomogl na innym forum chcialbym sie podzielic jego odpowiedzią. Cytat Rozwiazaniem okazala sie modyfikacja pliku templatki - w pliku templatki zastapienie modulu szukaj kodem, lub ewentualnie skopiowanie modulu wyszukiwania tak aby posiadac dwa identyczne, tylko drugi sobie wyedytowac i przetlumaczyc zwyczajnie na ang. I wtedy wpisac w templatce w miejscu modulu:
<?php if($lang == "pl") { ?>
Kod formularza wyszukiwania PL lub pierwszego modulu szukania.
<?php } else if ($lang == "en"){ ?>
Kod formularza wyszukiwania w En lub drugiego modulu szukania.
<?php } else { ?>
<?php } ?>
Ja dodalem zeby moglo dzialac zastpilem
if($lang == "pl")
na if(_GET['lang']=='pl')
człowiek uczy się całe życie
Pozdrawiam może komuś to się przyda