PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla nie daje się zainstalować



maxlo
28-10-2007, 20:06
Jeszcze nie tak dawno borykałem się z problemem "niezapisywalności" pewnych plików ;] jednak już sobie z nim poradziłem ;] przeprowadziłem cały proces instalacyjny od początku do końca, a gdy widzę ostatnie okno z tekstem pliku configuration.php i klikam na "uruchom" wyrzuca mnie do strony z licencją... ktoś wie o co może chodzić?

Joshua
28-10-2007, 21:24
Jeżeli widzisz zawartość pliku configuration_php to zapewne musisz go skopiować i wkleić taki plik na serwer do katalogu z instalacją. Spróbuj tego. Na serwerze powinien już być taki plik, przygotowany do modyfikacji i ewentualnej zmiany nazwy.

maxlo
28-10-2007, 21:38
Jeżeli widzisz zawartość pliku configuration_php to zapewne musisz go skopiować i wkleić taki plik na serwer do katalogu z instalacją. Spróbuj tego. Na serwerze powinien już być taki plik, przygotowany do modyfikacji i ewentualnej zmiany nazwy.

Nie no, plik już podmieniłem na serwerze, chodzi o to że gdy klikam na uruchom, wyrzuca mnie do testu przedinstalacyjnego.

Joshua
28-10-2007, 21:42
usunąłeś katalog instalacyjny?

maxlo
28-10-2007, 22:09
Raz tak to mam komunikat The requested URL /installation/index.php was not found on this server. (a tam wyraźnie było napisane że należy go usunąć przed kliknięciem na "uruchom"). A za drugim razem, nie usunąłem i działo się tak jak się działo, czyli wywalało mnie do testu przedinstalacyjnego.

Joshua
28-10-2007, 22:22
www_costam_pl/installation/ (http://www.costam.pl/installation/) to ściezka do instalacji
uruchomienie po usunieciu katalogu /installation :
www_costam_pl (http://www.costam.pl/strona)

inaczej: instalujesz z katalogu /installation ale aby uruchomić, wycofujesz sie o poziom wyżej

maxlo
29-10-2007, 22:12
Rozumiem to, ale ja sam nie wpisuje adresu. Kiedy jestem już na ostatnim etapie instalacji klikam na Pokaż serwis, przenosi mnie znowu do testu przedinstalacyjnego. Powiedz mi, kiedy mam usunąć folder "installation". Kiedy jestem na ostatniej stronie, tam gdzie wyrzuca mi treść pliku configuration.php?

Joshua
29-10-2007, 22:39
IMO,
1. kolejne etapy instalcji
2. jeżeli pokazała się zawartośc pliku confi..._php to kopiujesz jego zawartość i wklejasz na serwer (atrybuty dla pliku na 644)
3. usuwasz katalog /installation (prawie na pewno trzeba nadać CHMOD, żeby usunąć katalog i zawartość, przynajmniej tak się dzieje na moich serwerach)
4. uruchamiasz serwis

jaki to provider? gdzie instalujesz ta Joomlę?