PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją komponentów



ebiznes
29-10-2007, 09:30
Witam,

nie dawno zainstalowałem nową joomle 1.0.13 . No i mam szereg problemów związanych właśnie z nią. Część moich templatek nie chce się zainstalować, wyskakują błędy.
Chciałem wrzucić komponent forum ( próbowałem wszystkich 4 ) i zawsze jeden i ten sam błąd. Następnie komponent nieruchomości, również błąd. Panowie czy da się coś z tym zrobić? Oczywiście komponent com_mycontent1.1.5-pl też nie jest możliwy do zainstalowania :(

Adres to www.dcos.pl/testuj/ (http://www.dcos.pl/testuj/)


prosiłbym o pomoc :(

GOGOKOM
29-10-2007, 09:57
A może jaśniej napiszesz czego oczekujesz? Jakie błędy, kiedy itp chyba nikt tu nie jest jasnowidzem.

ebiznes
29-10-2007, 16:42
hehe no ok już piszę :)

Więc tak, pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem oczywiście chmody ... no i wszystko jest gitara.
Następnie sprawdziłem konfiguracje serwera ( jedyne co mnie matrwi to Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ , ale to chyba nie problem ??)

Hmm chciałbym się dowiedzieć co zrobić, aby zainstalować te komponenty w szczególności : forum : loudmouth_41_pl i edytcję artykułów z strony frontowej com_mycontent1.1.5-pl

GOGOKOM
30-10-2007, 09:17
Fajnie że napisałeś wszystko co będzie przydatne oto odpowiedz na twoje problemy:
templatki będą ci się instalowały wtedy gdy ...... i błąd ...... więcej ci nie wyskoczy,
forum zainstalujesz dopiero po ............. i więcej nie zobaczysz błędu ........,
a jeśli chodzi o com_mycontent1.1.5-pl to już teraz drobnostka zrób dokładnie ........... i nie będzie śladu po błędzie ..........
register_globals zmień w pliku globals.php
// The configuration file is old so default to on
define( 'RG_EMULATION', 0 );
na
// The configuration file is old so default to on
define( 'RG_EMULATION', 1 );

ebiznes
30-10-2007, 09:26
Gdy instaluje komponent forum Wczytywanie component - Wczytanie NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne [ Kontynuuj ... (http://www.dcos.pl/testuj/administrator/index2.php?option=com_installer&element=component) ] Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/techlog/public_html/testuj/media/install_4726dc448d93b/com_loudmouth_4.1_pl/ [ Kontynuuj ... (http://www.dcos.pl/testuj/administrator/index2.php?option=com_installer&element=component) ]

gdy mycontent:
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne [ Kontynuuj ... (http://www.dcos.pl/testuj/administrator/index2.php?option=com_installer&element=component) ] Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/techlog/public_html/testuj/media/install_4726dc85d9007/ [ Kontynuuj ... (http://www.dcos.pl/testuj/administrator/index2.php?option=com_installer&element=component) ]

GOGOKOM
30-10-2007, 10:28
Zajrzyj http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/4/65/26/

procek
30-10-2007, 11:02
Mam ten sam problem co ebiznes tylko, że z komponentem akocomments.
A ten link http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/4/65/26/ nie wiele mi pomógł... Pomoże nam ktoś? Bo patrząc na nasze liczniki postów to chyba zbyt doświadczeni nie jesteśmy :(

ebiznes
30-10-2007, 21:40
No z tego co przeczytałem no to czeka mnie ręczna instalacja skryptów .. no to będzie na prawdę ciekawa zabawa .. chyba nawet za bardzo ciekawa jak dla mnie :P Ale postaram się to zrobić :)

GOGOKOM móglbyś mi jeszcze wytłumaczyć dlaczego nie mogę podmienić np. grafiki w templatkach ? Chce wgrać nową grafikę, a ciagle nie mogę ... :/ Dość dziwna sprawa jak dla mnie.

procek
30-10-2007, 22:26
@ ebiznes jak dasz radę to zrobić to napisz na forum, bo to się przyda innym userom... Chyba, że szybciej doczekamy się komponentów pod nową joomle :)

andrzej61
30-10-2007, 22:53
Mam pewien pomysł. Może rzeczywiście przy instalacji niektórych rzeczy potrzeba żeby plik XML był kodowany w utf-8, bo ja też miałem raz komunikat, że ten XML może mieć złe kodowanie. Więc jakby spróbować na dysku rozpakować dany komponent z którym są te problemy, otworzyć edytorem (w linuksie Bluefish) tego XMLa i na górze zamienić jak pisze że kodowanie iso na utf-8 a jak nic nie ma to w edytorze zobaczyć jakie ten plik ma kodowanie i jak inne niż utf-8 to przestawić na utf-8. Następnie wszystko znów spakować jako zip, a pod linuksem może być jako tar.gzip i teraz spróbować to zainstalować. Wtedy może by poszło, ale nie wiem.

GOGOKOM
31-10-2007, 09:43
Prawdopodobnie albo chmod masz źle ustawione lub nie jesteś właścicielem plików, w pierwszym przypadku zmień je a w drugim poproś admina serwera o zmianę właściciela lub wgraj tą samą templatkę pod inną nazwą przez ftp ze swoimi grafikami. Zmiana nazwy templatki w pliku xml templatki <name> a wgranie przez ftp to skopiowanie jej rozpakowanej do katalogu /templates i następnie zmiana szablonu witryny z panelu admina.

procek
31-10-2007, 11:44
@ andrzej61 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=4210)
tylko, że ja właśnie już tak próbowałem... A chmody mam dobrze ustawione... Błagam o pomoc :)

dkint
31-10-2007, 17:27
Witam

Do przedmówców : prawdopodobnie macie włączony SAFE MODE na serwerze, jeśli tak to zmienić serwer albo zainstalować nakładkę na panel administracyjny pomocną przy włączonym trybie safe mode ...

pozdrawiam
Krzysiek

ebiznes
31-10-2007, 17:52
Opcje SAFE MODE mam na OFF wiec jest good :)

co do chmodów nie mogę zmienic chmoodu w odpowiedniej templacie .. w każdym innym katalogu juz tak .. :/ Kijowa sprawa :) Ale drugi pomysł załatwił sprawę :]

Halszczak
31-10-2007, 23:00
Po pierwsze: zmienić w konfiguracji globalnej (gdzieś na dole, którejś zakładki, nie pamiętam, a nie chce mi się szukać) zgodność z joomla 1.0.11 i wcześniejsze, po drugie: jeżeli wywala błąd, że brak kodowania (abo jakoś tak) to trzeba rozpakować komponenti w nagłówku pliku .xml zmienić kodowanie, albo dopisać
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?> oczywiście o ile nie ma. Powinno zaskoczyć, co do templatek, za mało danych, jakby co to pisz na PW.
Po trzecie: jak nie chcesz pomóc nie pisz nic, w przeciwnym wypadku pisz po ludzku, Ty też kiedyś zaczynałeś i nie miałeś zielonego pojęcia (względnie miałeś blade) o pracy z cmsem.
Sory za off top w końcówce, alem się wkurzył.

Szukać najnowszych komponentów, starsze nie zawsze chcą działać z 13. kodowanie ustawiać zawsze zgodnie z kodowaniem joomli, to z ramki pasuje tylko do wersji iso.

pegazeq
04-11-2007, 18:10
Witam. Mam problem z instalacją Fireboard_Forum_1.0.3. Pojawia mi się komunikat, że nie ma pliku instalacyjnego lub że nie można utworzyć katalogu"/home/users/martyna/www/components/com_fireboard/". Proszę o pomoc. Pozdrawiam Martyna

ebiznes
04-11-2007, 20:37
Martyna postaraj sie sprawdzić chmoody na serwerze dla katalogów ( powinny być 777 ), a druga sprawa, może juz isntalowałaś ten komponent, to musisz usunąć go najpierw, a następnie wgrać od nowa...

Halszczak czyli jak ja mam wersje joomli utf-8 no i oczywiście instaluje najnowsze komponenty, przynajmiej staram się, plus dla joomli właśnie w tym kodowaniu. Musze sprawdzić również co z tą zgodnością, jestem pewny, ze mam ustawione na joomla 1.0.12 , wiec będę musiał to zmienic, dzięki za info zobaczymy jak bedzie z efektamy :)

zwiastun
05-11-2007, 00:37
Odpowiedzi na Wasze pytania są tutaj:
http://www.demo.joomla.pl/content/category/6/22/26/

pl4
05-11-2007, 09:25
Hej
Mam krótkie pytanie, Joomla 1.0.13 pl - tyle że szablony.
W "Template Manager" po pobraniu mam kilka szablonów - czy regułą jest że jeśli szablonu nie widać w podglądzie tzn że on nie działa?
Tak jest u mnie, przy najechaniu myszką i próbie zobaczenia podglądu - jesli szablon nie wyświetla się w miniaturce to przy ustawieniu go jako domyślny poprostu się wysypuje
Dzieki za odpowiedź
pozdrawiam
p

zwiastun
05-11-2007, 09:53
nie jest regułą. Podglądasz tylko miniaturę

pegazeq
05-11-2007, 17:58
Martyna postaraj sie sprawdzić chmoody na serwerze dla katalogów ( powinny być 777 ), a druga sprawa, może juz isntalowałaś ten komponent, to musisz usunąć go najpierw, a następnie wgrać od nowa...

Chmody są ustawione dobrze. Wszystko inne się instaluje. Może to coś innego... tylko nie wiem co :(
Pozdrawiam

procek
12-11-2007, 20:47
Napisałem to do zwiasuna:

Zmieniłem kod akocomment tak, aby ruszył na jommli 1.0.13. Wyawliłem wszystkie polskie znaki zamieniając je na łacińskie odpowiedniki np. ą na a ó na o. I do plików XML dodałem linię <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>.
Akkocomment w końcu się zainstalował i chodzi pięknie :) W tym tylko względzie, że na webserv'ie na moim serwerze ovh się ciągle sypie... Jak chcę zapisać konfigurację to wywala taki błąd:

Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER, expecting T_VARIABLE or '$' in /home.2/p/l/p/pl/www/procek/administrator/components/com_akocomment/config.akocomment.php on line 10


Jak to naprawić? Mam zgodność joomli ustawioną na tą wcześniejszą, pliki mają właściwość 777, na serwerze nie mam safe mode... Więc co tu może być nie tak?

Niestety nie odpowiedział :(

sylwekb
19-11-2007, 16:22
Zainstalowałem poprawnie komponent Remository v. 3,40 po zmianie kodowania w pliku xml
mimo to mam kwadraciki w kodowaniu UTF 8
Dzia� plik�w - strona g��wna
w źródle strony mam kodowanie poprawnie UTF-8. Co jeszcze muszę zmienić?

sylwekb
19-11-2007, 16:42
Przepraszam, że zawracałem głowę, problem był banalny, trzeba było przekodować plik polish.php w languages komponentu Remository z ISO na UTF-8

procek
19-11-2007, 21:02
Problem rozwiązany (połowicznie) zapisałem sobie konfigurację na webservie i na chama przeniosłem ją na serwer :) Działa!

gubusss
21-11-2007, 16:46
witam wszytskich bardzo prosze pomoc kiedy podczas instalacji wpisuje dane typu nazwa hosta nazwa użytkowinka MySql hało i tym podobne potem wciskam dalejk i tak bład prosze o pomoc :

Wystąpił bład bazy danych : access denied for user 'db_gubu183735'@'localhost' to datebase 'gubus'
SQL=CREATE DATABASE 'gubus'


ps. pomóżcie mi plis z góry dzieki ;]

Halszczak
21-11-2007, 22:04
Wpisz na obyrtke, czyli host: localhost (zazwyczaj taki jest), user: gubus, baza: db_gubu183735. Nie wiem na 100%, ale powinno pomóc.

gubusss
22-11-2007, 15:43
wielkie dzieki z całego serca ;] narwade dzieki ale znó mam problem wszystkoi mam po angielsku w zapleczu wszytsko zmieniłem na polski ściagnołem joomal 1,3 +pl i tak po angielsku czekma na syzbką pomoc

sylwekb
22-11-2007, 15:52
A jaki languages masz ustawiony jako domyślny w menu languages w panelu admina? Ustaw jako domyślny polski i powinno być po kłopocie

gubusss
22-11-2007, 16:02
nom tak ustawiłem na poski i ani admin ani stronka sie nie zamienila dalej english

sylwekb
22-11-2007, 16:20
Wejdź przez FTP-a i sprawdź w katalogu language czy aby na pewno jest tam polish, w panelu admina musisz mieć przy polish zielone zaznaczenie domyślności. Od wersji 1,013 langi są w katalogach english i polish, otwórz pliki i zobacz czy wszystko jest OK. Jeśli nie to skopiuj wszystkie te pliki do katalogu głównego language może to pomoże.