PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję komponentu



mdz
16-03-2006, 21:14
Witam,

Otóż potrzebuję zrobić na stronie coś typu katalog, gdzie każdy będzie mógł dodać pozycję - a konkretnie swojego psa. Ma to wyglądać mniej więcej jak na tej stronie: http://seterkowo.org/pn/irish_red_setter_stud_dogs.html
Czy jest taki modul/komponent do joomli?

I jeszcze jedno- czy da sie zrobic takie cos jak tutaj: http://seterkowo.org/pn/submit.html , zeby uzytkownicy mogli sami dodawac newsy??

Pozdrawiam, Magda

magic
16-03-2006, 22:56
Komponentów typu katalog i podobnych (pewnie by ci pasowały również typu ogłoszeniowego lub typu Community, etc...) jest mnóstwo. Ból w tym, żeby wybrać :D
Zacznij poszukiwania np. tutaj (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_josresource/Itemid,55/). BTW: jeśli ci się spodobało to wskazane miejsce (pod kątem twoich potrzeb) - to ten komponent (użyty w tym miejscu) też jest u nas do pobrania ;)

Odnośnie pisania newsów przez zarejestrowanych użytkowników - to już jest wbudowane w Joomla!, a gdybyś potrzebowała czegoś lepszego - o większych lub specyficznych możliwościach - też jest masa różnych dodatków do doinstalowania :) . Znajdziesz trochę na w/w stronie.

mdz
16-03-2006, 23:26
Hmm, no faktycznie, widzialam juz to, ale w dol nie "zjechalam",a tam tego faktycznie sporo... :o
Tylko, ze nie wiem co tak naprawde pasuje do tego, co pokazalam - do takiego wlasnie katalogu - ktorys z katalogow osob??

A co do newsow- problem w tym, ze jak zarejestruje sie nowy uzytkownik, to opcja "wyslij wiaomosc" jest nieaktywna, pojawia sie " Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny." -podobnie jest w przypadku niektorych artykulow, ktore przeciez powinny byc widoczne dla wszystkich. Jak to zmienic?

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam, Magda:)

magic
17-03-2006, 14:42
Możesz użyć np. Community Builder - do budowania społeczności właścicieli psów na bazie twojej strony. Są tam przy okazji różnorakie formy prezentacji poszczególnych osób (psów?), w tym zformalizowane (poprzez wypełnienie pól formularzy) i luźne - tekstowe, również zdjęcia, itp. Można ten komponent również łączyć z innymi komponentami np. galerie fotek, fora dyskusyjne, pisanie newsów etc. To wydaje mi się najwłasciwszy sposób podejścia - stworzysz miejsce (narzędzie) do budowania wspólnoty o podobnych zainteresowaniach. Problem jest jeden: CB jest bardzo rozbudowany - czeka cię dużo pracy. Ale za to efekt ...

Możesz też użyć prostszych komponentów tego typu, rozszerzających możliwości prezentacji zarejestrowanych uzytkownikówm serwisu. Np. typu AkoStaff itp. ...

Możesz też użyć jednego z komponentów typu ogłoszenia. Np. Classifieds ...

Możesz też użyć jednego z komponentów katalogowych. Np. josDirectory, josResource.

Nie ma dla ciebie innej drogi jak poszukać, poczytać opisy, pooglądać dema (w działaniu), zainstalować, potestować i wybrać.
Poszukiwania zacznij w naszym serwisie (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_josresource/Itemid,55/) lub na międzynarodowej stronie Joomla! (http://extensions.joomla.org/) Znajdziesz tam zarówno opisy jak linki do stron producentów, do demonstracji, do miejsc pobrania, etc.

mdz
17-03-2006, 15:49
Dziekuje bardzo za odpowiedz- mam nadzieje, ze teraz sobie z tym poradze :)

mdz
17-03-2006, 22:59
Zainstalowałam josDirectory i taka forma mi jak najbardziej pasuje - tylko, czy da sie cos zrobic z okresleniem PRODUKT? ;) Bo jest np. dodaj produkt, czy Chrakterystyka produktu, a to ma byc o psach... ;)

magic
18-03-2006, 00:08
Najprościej:
- Znajdz na serwerze plik: .../components/com_josdirectory/language/polish.php
- Otwórz go pod swoim ulubionym edytorem tekstowym (polecam notepad2)
- Znajdź frazę "dodaj produkt", "charakterystyka produktu" , inne ... - do poprawienia
- "Przetłumacz" :D - zmieniając wartość zmiennej

Przy okazji: podobną metodą można sobie spersonalizować kazdy komponent, moduł, bot (także oczywiście samo Joomla!). Mam na myśli sytuacje, kiedy w konfiguracji dodatku czy samego Joomla nie da się tego zrobić z poziomu panelu administracyjnego, a istnieje wsparcie dla takiego dodatku (dla samego Joomla! - jest z definicji) dla wersji językowych.

mdz
18-03-2006, 17:34
A mam jeszcze pytanie - czy można pousuwać niektóre opcje w tym katalogu, albo np. nie bylo opcji wczytaj prospekt, tylko sam opis i zdjęcie, bez komentarzy, bez ocen...tak najprosciej jak sie da? po prostu podzial na 3 kategorie, a w nich "produkty" - czyli hodowle, suki hodowlane i reproduktory? Bo mi nie potrzeba tylu pozycji... ;)

zwiastun
18-03-2006, 19:02
hmm
Co tylko potrafisz, to możesz zrobić
Natomiast zważ, że nie był to komponent pisany na Twoją stronę, więc nie oczekuj tutaj zbyt wielu przepisów, jak to zrobić
Opcje, które możesz włączyć i wylączyć masz w konfiguracji

mdz
19-03-2006, 18:37
No to mam teraz z josDirectory problem kolejny.
Gdy chce dodac pozycje bez zdjecia (jako "normalny" uzytkownik sie loguje), wszystko jest ok.
Gdy dolaczam zdjecie, pojawia mi sie komunikat: "Wysyłanie zakończone...
BŁĄD: Plik źródłowy nie został znaleziony!"
Zrobilam to, co gdzies tu na forum przeczytalam, tj. zalozylam katalogi w images/stories : josdirectory/img_thumbnails i josdirectory/img_pictures, i josdirectory/docs , ale niestety problem ciagle sie pojawia...
Co zle zrobilam?

mdz
20-03-2006, 17:09
Czy ktoś potrafilby mi pomoc? Bo przyznam ze jest to duzy klopot, ten brak mozliwosci dodania zdjecia :(