PDA

Zobacz pełną wersję : Instaluje się ale angielska (joomla_1_0_13-pl)



kwidzi
30-10-2007, 14:24
Witam.
Problem już mam 2 raz (2 inne serwery), instalacja przebiega bezproblemowo, ale cała strona i panel admina jest w języku angielskim :confused:

Macie jakieś propozycje ...

dkint
30-10-2007, 14:41
Witam

A na pewno wybierasz w pierwszym kroku instalacji polski język ?

pozdrawiam
Krzysiek

kwidzi
30-10-2007, 15:24
Nawet nie mam do wyboru języka, właśnie w tym jest problem.
Ściągnąłem wersje 1.0.13 PL (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,560/Itemid,58/) z joomla.pl są 4 kroki instalacyjne

sato
03-11-2007, 12:50
Mam ten sam problem. Instalowałem tą samą wersję z www.joomla.pl. Wcześniej miałem wersję 1.0.12 PL Power Edition na tym samym hostingu - wszystko było po polsku frontpage i PA.

zwiastun
03-11-2007, 18:11
A może, Panowie, warto się nauczyć czytać. Kto Wam powiedział, że w oryginalnym Joomla! jest w instalatorze wybór języka, kto powiedział, że jest przetłumaczone zaplecze. Plik w plikowni jest, zdaje mi się, opisany aż nadto jasno!

sato
03-11-2007, 23:16
Więc może jako Administrator zdradzisz czemu po tych samych czynnościach instalacyjnych otrzymujemy inny efekt końcowy. Wskazujesz błędy? Popatrz na Twojego posta - słyszałeś o interpunkcji? Pozdrawiam.

kobylinski
04-11-2007, 13:03
Proponuję instalować wersję JIE z przetłumaczonym backendem ... w zasadzie to będzie rozwiązanie waszego problemu. W opisie do wersji oficjalnej napisane jest "Oficjalne wydanie Joomla! 1.0.13 z językiem polskim strony frontowej i instalatora." i rzeczywiście słowa tam nie ma o panelu administracyjnym. w IE wszystko jest.

Proponowałbym w opisie do pliku jednak dodać "BRAK WERSJI POLSKIEJ ZAPLECZA ADMINISTRACYJNEGO !!!!" ;)

zwiastun
04-11-2007, 13:22
Więc może jako Administrator zdradzisz czemu po tych samych czynnościach instalacyjnych otrzymujemy inny efekt końcowy. Wskazujesz błędy? Popatrz na Twojego posta - słyszałeś o interpunkcji? Pozdrawiam.
Jesteś niezwykle spostrzegawczy! Umiesz dostrzec źle wstawiony przecinek, ale czytać chyba jednak nie umiesz. Polecam jeszcze raz lekturę materiałów na temat instalacji Joomla!, wydań oficjalnych i nieoficjalnych, wydania polskiego. Nie będziesz zadawać niepotrzebnych pytań i formułować tego typu uwag - pouczeń!

zwiastun
04-11-2007, 13:41
Proponowałbym w opisie do pliku jednak dodać "BRAK WERSJI POLSKIEJ ZAPLECZA ADMINISTRACYJNEGO !!!!" ;)

Mam wątpliwości. Oczywiście, niczemu to nie zaszkodzi. Niemniej o tym, że oficjalne wydanie Joomla! jest bez zlokalizowanego zaplecza, informacje są powtarzane dziesiątki razy. I o ile jeszcze można pojąć, że nowi użytkownicy o tym nie wiedzą, to kogoś, kto wcześniej już z Joomla korzystał, a nie wie, z czego korzystał, trudno traktować całkiem poważnie, skoro sam się źle traktuje.

kobylinski
04-11-2007, 14:21
Wydaje mi się że wystarczyłoby dokładniej zaznaczyć, albo np. w repozytorium w opisie kategorii dodać info że wersja oficjalna jest bez polskiego admina. Nie byłoby żadnych dyskusji.

Marcin_Barcin
04-11-2007, 15:59
Witam,

mam tak isam problem jak osoba ktora zalozyla ten temat. Probowalem zmienic jezyk w "Language manager" jednak nie bardzo jezyk chce sie zmienic. Co zrobic aby zminicl ise na polski?

kwidzi
04-11-2007, 16:07
Problemu nie ma żadnego jak zainstalujesz tą wersję: Joomla 1.0.13 JIE iso (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,565/Itemid,58/)
Do wyboru są 2 języki w adminie.
Ta wersja Joomla 1.0.13-pl ma spolszczony tylko instalator.
Dlatego polecam od razu Joomla 1.0.13 JIE iso (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,565/Itemid,58/) aby nie marnować sobie czasu.
Pozdrawiam wszystkich Joomlerów

zwiastun
04-11-2007, 16:19
Wydaje mi się że wystarczyłoby dokładniej zaznaczyć, albo np. w repozytorium w opisie kategorii dodać info że wersja oficjalna jest bez polskiego admina. Nie byłoby żadnych dyskusji.

Spróbuj mnie jeszcze przekonać. Bo idąc tym tropem, trzeba by np. napisać, ze wersja oficjalna nie ma forum, księgi gości i dziesiątków innych rzeczy. Gdy otworzysz stronę z pakietami aktualnego wydania Joomla, masz 3 krótkie informacje, w których naprawdę stoi jak byk napisane, co jest co.

kobylinski
04-11-2007, 16:32
Odpowiedź jest prosta, wersja językowa to nie forum ani księga gości.

Wydaje mi się że rozmowa na temat czy bardziej niedoskonały jest produkt czy użytkownik nie ma sensu.

Joomla w założeniu ma być prosta i maksymalnie dostępna. Pobierając wersję polska oczekuję, że będzie spolszczona. Jeżeli jest spolszczona w połowie, pierwsze co mi się nasuwa na myśl: "coś źle zrobiłem w trakcie instalacji". Dlaczego? Ponieważ oczekuję, że sama joomla jest spolszczona w całości. Dlatego pojawiają się tego typu pytania.

Idąc moim tropem proponowałbym bardziej promować wersję JIE, a nie obrażać się na pytania. Głupich pytań nie ma :P.

zwiastun
04-11-2007, 18:23
Nie obrażam się na pytania. Rozumiem, że skoro pobiera ktoś wersję "polską", to oczekuje, ze będzie "polska". I jest polska - jak Joomla! W tej części i tylko w tej części, w jakiej na całym świecie jest niemiecka, czeska, francuska, itd.
I jest to naprawdę wyraźnie napisane: język polski strony frontowej i polski instalator.
Mój upór w tej mierze wynika z prostej obserwacji "pobieraczy oprogramowania" - nie zobaczył co pobiera, nie zobaczył, jak się tym posłużyć, po czym biega na forum i jęczy, że mu coś nie tak. Sądzisz, że jak jeszcze raz, tylko w innym miejscu zostanie coś napisane, to taki pobieracz przeczyta i nie będzie zadawał zbędnych pytań nie głupich, ale pytań głupiego?

kobylinski
04-11-2007, 18:47
Jeżeli pytanie jest zbędne, trzeba je zostawić w spokoju, zamknąć temat z krótką notką.

moras
25-11-2007, 13:25
Coś jest jednak nie tak, ale z użytkownikami, a nie z Joomla.
Jakoś ja zrozumiałem co pobieram :)
Próbowałem zainstalować spolszczoną wersję, nie wyszło, problemy opisałem w wątku http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=13639
Pobrałem więc wersję oficjalną PL i nie będę narzekał na to że nie ma polskiego, w całym świecie komputerów najpopularniejszym językiem jest angielski, był czas przywyknąć przecież :) Poza tym jeszcze nikomu się krzywda nie stała jeśli nauczy się paru dosłownie paru nowych wyrazów w nowym języku.