PDA

Zobacz pełną wersję : Kolporter RSS - brak polskich znaków



Maxer
30-10-2007, 17:21
Witam

Szukałem w necie i na forum rozwiązania mojego problemu, ale pomimo paru godzin szukania nie znalazłem :(

Chodzi o to, że w kanałach RSS z modułu Kolporter RSS [RSSFeed] nie mam polskich znaków. Na pomoc.joomla.pl przeczytałem coś takiego:


Jeśli w generowanym pliku XML pojawiają się przysłowiowe "krzaczki", zamiast znaków typowych dla alfabetu polskiego, należy wyedytować plik /includes/feedcreator.class.php i zmienić w nim standard kodowania znaków - np. var $encoding = "ISO-8859-2"; w funkcji odpowiedzialnej za format powodujący problemy.Zrobiłem to (czyli w zasadzie podmieniłem '1' na '2') i mam błąd - parsowanie itd, czyli nie działa.

Nie chodzi mi o polskie znaki w publikowanych na mojej stronie kanałach z innych stron, więc rozwiązaniem nie jest np. Slick RSS.

Szukałem długo i jestem już zrezygnowany, więc proszę o pomoc :(

aha, zapomniałem napisać, że mam Joomla Power Edition

mery_master
03-11-2007, 01:20
mam ten sam problem, czy ktos go rozwiazał ?

Maxer
15-11-2007, 12:37
Zauważyłem, że problem nie występował przy pierwszym wejściu w RSS. Przy kolejnych kliknięciach był problem z polskimi znakami.

Z menu komponenty->Syndicate 'schowek' ustawiłem na 'nie' i teraz działa :D

Remik
09-03-2008, 23:16
Działa
Gratuluje
Też miałem z tym problem. Kurcze kto by sie spodziewał, że wyłączenie schowka coś zmieni :)
Ważne jest jeszcze aby uruchomić na dole w menu komponentu Wsparcie zakładek dla Atom 0.3

ziibi
01-08-2008, 15:39
Witam. mam również problem z polskimi znakami w kanałach rss, tylko że już od wyświetlenia pierwszy raz strony z listą wiadomości są krzaczki. wyłączanie schowka nic nie dało. siedzę nad tym już cały dzień i nie mam pojęcia już co robić. joomla 1.0.15 JAL