PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopot z kodowaniem nazw miesięcy w Joonla 1.0.13-utf-8



andrzej61
30-10-2007, 19:52
Po zainstalowaniu Joomla 1.0.13_utf-8 mam domyślnie już opublikowany moduł Archiwum. I dobrze, chcę zostawić, ale nazwy miesięcy wyświetla z krzakami.
W kataalogu /modules jest 3 pliki od modułu i wszystkie przekonwertowane mam na utf-8, poza tym nie widzę w tych plikach tych polskich nazw miesięcy, z czego wnoszę że moduł pyta jakoś bazę czy inny plik o miesiące, czyli datę czyli czas, czyli może tam jakiś inny plik wymaga przekonwertowania na utf-8. Tylko nie mogę dojść do tego który to może być plik, albo jeśli to nie w tym problem, to gdzie leży rozwiązanie. Jak zrobić, żeby Archiwum wyświetlało poprawnie polskie nazwy miesięcy ?

kobylinski
30-10-2007, 19:59
Też miałem z tym problemy, poradziłem sobie dopiero korzystając z funkcji iconv.

modules/mod_archive.php linijka 34

z:

$month_name = mosFormatDate ( $row->created, "%B" );

na:

$month_name = iconv("ISO-8859-2", "UTF-8", mosFormatDate ( $row->created, "%B" ));

andrzej61
30-10-2007, 20:11
Działa już dobrze. Super. Dzięki :)

PeFik
30-10-2007, 22:55
to warto zgłosić to rozwiązanie do ludzi z polskiego centrum Joomla, niech poprawią w instalce, która jest do pobrania !!!:)

kobylinski
31-10-2007, 12:08
hmm... najlepiej było by konwertować stronę kodową już w funkcji mosFormatDate().

emton
31-10-2007, 17:38
a u mnie po zmianie kodu wywala się:]
Fatal error: Call to undefined function: iconv() in g:\usr\krasnal\www\bb\modules\mod_archive.php on line 34

kobylinski
31-10-2007, 18:20
Nie masz zainstalowanego iconv ... pogrzeb w krasnalu (plik php.ini)

WojT
11-02-2008, 14:12
W gwoli przypomnienia.
Dziś ściągnięta paczka joomla 1.0.13 pl - utf-8 wrzucona na serwer. Po wrzuceniu wszystkich artykułów do archiwum błąd opisany tutaj pojawił się.
Więc prośba o zamieszczenie poprawki w paczce instalacyjnej, bo pewno znów ktoś napisze że ma problem z pokazywaniem miesięcy.

geniusz
18-02-2008, 12:32
a u mnie po zmianie kodu wywala się:]
Fatal error: Call to undefined function: iconv() in g:\usr\krasnal\www\bb\modules\mod_archive.php on line 34

U mnie dokładnie to samo.


Nie masz zainstalowanego iconv ... pogrzeb w krasnalu (plik php.ini)

Nie mam dostępu do pliku php.ini, bo to serwer wirtualny w Internecie.
To co? Na tym serwerze nie zobaczę już miesięcy po polsku?